Webové stránky si v dnešní době může naklikat třeba i šikovnější zedník. Stačí využít některý z mnoha nástrojů a webovky jsou na světě za pár desítek minut. Jenomže internet není pouze o jednoduchých prezentacích – za náročnějšími projekty, velkými e-shopy a mnoha dalšími specifickými aplikacemi stojí tým zkušených programátorů. Weby tohoto typu logicky není vhodné, a často navíc s ohledem výkonnostní požadavky, ani není možné provozovat na běžném webhostingu. V takovém případě může přijít vhod vlastní server.

Vlastní server samozřejmě nepředstavuje ideální řešení pro každého. Je třeba počítat s určitými nároky na správu a v neposlední řadě zajistit odpovídající prostředí se stabilní teplotou a dostatečně rychlým připojením k internetu. I tyto záležitosti však lze vyřešit poměrně elegantním způsobem – můžete server umístit do datacentra a využívat cenově dostupné a přitom velmi komfortní hostingové služby.

Pořízení výkonného serveru však není otázkou několika stokorun a v případě většího množství počítačů se může investice vyšplhat na velmi vysokou částku. Nabízí se však další praktické řešení – nákup repasované výpočetní techniky.

Repasované servery jsou oproti novému hardwaru o poznání levnější. Výkonnostně na tom však mohou být srovnatelně či dokonce ještě lépe. Velkou výhodou je možnost individuální konfigurace při nákupu – sami si zvolíte velikost paměti a další parametry.

Repasovaná výpočetní technika pochází z velkých firem a organizací, které hardware mění v pravidelných intervalech, aniž by na něm bylo něco v nepořádku. Případné nedostatky navíc odstraní technici z vykupující společnosti, kteří se postarají o kompletní vyčištění. 

Pořídíte-li si repasovaný server Dell, HP, IBM či Fujitsu, velmi pravděpodobně vám bude dobře sloužit po několik dalších let. Ušetříte majlant a na srdci vás bude hřát pocit, že jste udělali něco málo dobrého pro životní prostředí.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit