Webové stránky si v dnešní době může naklikat třeba i šikovnější zedník. Stačí využít některý z mnoha nástrojů a webovky jsou na světě za pár desítek minut. Jenomže internet není pouze o jednoduchých prezentacích – za náročnějšími projekty, velkými e-shopy a mnoha dalšími specifickými aplikacemi stojí tým zkušených programátorů. Weby tohoto typu logicky není vhodné, a často navíc s ohledem výkonnostní požadavky, ani není možné provozovat na běžném webhostingu. V takovém případě může přijít vhod vlastní server.

Vlastní server samozřejmě nepředstavuje ideální řešení pro každého. Je třeba počítat s určitými nároky na správu a v neposlední řadě zajistit odpovídající prostředí se stabilní teplotou a dostatečně rychlým připojením k internetu. I tyto záležitosti však lze vyřešit poměrně elegantním způsobem – můžete server umístit do datacentra a využívat cenově dostupné a přitom velmi komfortní hostingové služby.

Pořízení výkonného serveru však není otázkou několika stokorun a v případě většího množství počítačů se může investice vyšplhat na velmi vysokou částku. Nabízí se však další praktické řešení – nákup repasované výpočetní techniky.

Repasované servery jsou oproti novému hardwaru o poznání levnější. Výkonnostně na tom však mohou být srovnatelně či dokonce ještě lépe. Velkou výhodou je možnost individuální konfigurace při nákupu – sami si zvolíte velikost paměti a další parametry.

Repasovaná výpočetní technika pochází z velkých firem a organizací, které hardware mění v pravidelných intervalech, aniž by na něm bylo něco v nepořádku. Případné nedostatky navíc odstraní technici z vykupující společnosti, kteří se postarají o kompletní vyčištění. 

Pořídíte-li si repasovaný server Dell, HP, IBM či Fujitsu, velmi pravděpodobně vám bude dobře sloužit po několik dalších let. Ušetříte majlant a na srdci vás bude hřát pocit, že jste udělali něco málo dobrého pro životní prostředí.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?