V pondělí proběhl v Praze v klubu Rock Café koncert britského folk-popového zpěváka Ryan Keena a my vám s ním přinášíme rozhovor.

Ryana jsme měli možnost vidět už jako předskokana před koncert Ed Sheerana, kde jsme ho také vyzpovídali (zde). Tentokrát ale v Česku (konkrétně v pražském Rock Café) uspořádal samostatný koncert, před jehož začátkem jsme se na pár otázek Ryana zeptali.

Proč sis vybral Prahu jako poslední zastávku svého turné?

Takhle to vyšlo. Projezdili jsme Francii, Estonsko, Litvu.

Jaký byl nejlepší a nejhorší zážitek během turné?

Nejlepší? Myslím, že publikum. Opravdu jsou všichni úžasní. Ve všech těch zemích jsem vystupoval třeba dvakrát, tak je skvělý mít tu konečně vlastní koncert a slyšet, že lidi znají slova songů z celého alba. Je to úžasný. A nejhorší? Nejsem si jistý. Možná to cestování každý den. Jsem vždy nervózní, když letím se svojí kytarou. (smích)

A nějaká vtipná story?

Asi nic. Přece jen mám pět koncertů týdně. Hodně cestuju, takže žádný rock’n’rollový styl. K tomu se ještě připravuju na maraton, který poběžím tenhle víkend.

zdroj: www.ticketpro.cz
zdroj: www.ticketpro.cz

Máš nějaký zvyk před tím, než jdeš na pódium?

Nic zvláštního. Relaxuju, hraju na kytaru, opravdu nic zvláštního.

Jak jsi na tom se svým připravovaným albem?

Mám hodně napsaných songů, takže hned jak přijedu domů, půjdu už do studia.

Co bude první věc až přijedeš domů?

Hned den poté, co přiletím, tak půjdu rovnou do studia. Takže mě čeká práce.

Nejspíš otázka, na kterou chce slyšet každý Čech odpověď. Už jsi měl český pivo?

Jasně. V Anglii ho máme taky a musím říct, že mi chutná. (smích)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit