V sobotu 24. října proběhla ve Vinohradském pavilonu akce s názvem Teniskology, a přestože v České republice se tato akce konala vůbec poprvé v historii, rozhodně to tak nevypadalo.

2500 m², stovky modelů bot, zajímavé workshopy a unikátní atmosféra – takový byl první ročník Teniskology. Kromě mnohých výstav od předních světových značek jako Nike, Reebok nebo Adidas, bylo k vidění i spousta tanečních či hudebních vystoupení. O ty se postaral například DJ Mike Trafik s Vladimirem 518 nebo duo VR/NOBODY. I díky nim se na akci přišlo podívat opravdu hodně lidí, což je pro první ročník této akce skvělý začátek.

Veškeré výstavy probíhaly během celého programu a k vidění toho bylo opravdu hodně. Krom světových velikánů jako Nike nebo Adidas bylo k vidění mnoho tuzemských projektů jako například Life is Porno, ZOOT nebo třeba i Radio Spin. Mě osobně nejvíce zaujala právě přehlídka Adidasu a proto si o tom pojďmě říct něco víc.

Adidas se v již zmiňované přehlídce zaměřil na skutečnou ikonu street wear, tenisky Superstar. Boty s více než 30 letou historií se za řadu let změnily z čistě sportovní obuvy na nutný módní doplněk, který nesmí chybět v žádném šatníku. Od té doby dostaly mnoho podob, což z nich také činí jedny z “nejbarevnějších tenisek v historii”. Nejedná se však pouze o barvy, ale i o vzory, podobu špičky či snad kompletní re-design celé boty. A právě tyto typy byly k vidění v Adidas showroomu na Teniskology.

Komentovaná prohlídka nabídla účastníkům obsáhlou přednášku o historii, přítomnosti i budoucnosti této boty, při níž si účastníci mohli vychutnávat pohled na krásnou dekoraci interiéru showroomu. Součástí vernisáže byly i komentáře samotných umělců, kteří zde vystavovali své custom-made kusy. Mezi těmito umělci byl například Pasta Oner, duo Polaroidlove nebo návrhářka Hana Frišonová. Právě ti nám ukázali, že s touto botou se dá dělat opravdu hodně, ať už jde o pomalování špičky graffitti, nalepení polaroidových fotek na svrchní část boty nebo o kompletní re-design. Rozhodnutí se pro jakoukoliv úpravu, vždy vypadá dobře. To nám potvrdila i stálá řada nových Superstar od světové superstar Pharella Williamse, které se vyznačují unikátní špičkou, jenž je dostupná v mnoha různých variantách.

Abychom zde však nemluvili pouze o Adidasu, pojďme se podívat například do showroomu značky Reebok, která nabídla opravdu nevídané věci. Hned u vchodu čekal na návštěvníky krásný obraz klasické all-black Reebok boty, který na bílých kachličkách působil vskutku excentricky. Showroom byl oproti zbylým sice o něco menší, ale to mu neubralo na exkluzivitě a kráse. Návštěvníci si zde mohli například vyzkoušet video projekci vlastní pomalované boty nebo unikátní DJský pult od Emulator, který je 100% dotykový.

A jak se líbilo Teniskology Vám? Těšíte se na příští ročník ? Sdílejte s námi své pocity zde, na Facebooku nebo na Instagramu.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE