V sobotu 24. října proběhla ve Vinohradském pavilonu akce s názvem Teniskology, a přestože v České republice se tato akce konala vůbec poprvé v historii, rozhodně to tak nevypadalo.

2500 m², stovky modelů bot, zajímavé workshopy a unikátní atmosféra – takový byl první ročník Teniskology. Kromě mnohých výstav od předních světových značek jako Nike, Reebok nebo Adidas, bylo k vidění i spousta tanečních či hudebních vystoupení. O ty se postaral například DJ Mike Trafik s Vladimirem 518 nebo duo VR/NOBODY. I díky nim se na akci přišlo podívat opravdu hodně lidí, což je pro první ročník této akce skvělý začátek.

Veškeré výstavy probíhaly během celého programu a k vidění toho bylo opravdu hodně. Krom světových velikánů jako Nike nebo Adidas bylo k vidění mnoho tuzemských projektů jako například Life is Porno, ZOOT nebo třeba i Radio Spin. Mě osobně nejvíce zaujala právě přehlídka Adidasu a proto si o tom pojďmě říct něco víc.

Adidas se v již zmiňované přehlídce zaměřil na skutečnou ikonu street wear, tenisky Superstar. Boty s více než 30 letou historií se za řadu let změnily z čistě sportovní obuvy na nutný módní doplněk, který nesmí chybět v žádném šatníku. Od té doby dostaly mnoho podob, což z nich také činí jedny z “nejbarevnějších tenisek v historii”. Nejedná se však pouze o barvy, ale i o vzory, podobu špičky či snad kompletní re-design celé boty. A právě tyto typy byly k vidění v Adidas showroomu na Teniskology.

Komentovaná prohlídka nabídla účastníkům obsáhlou přednášku o historii, přítomnosti i budoucnosti této boty, při níž si účastníci mohli vychutnávat pohled na krásnou dekoraci interiéru showroomu. Součástí vernisáže byly i komentáře samotných umělců, kteří zde vystavovali své custom-made kusy. Mezi těmito umělci byl například Pasta Oner, duo Polaroidlove nebo návrhářka Hana Frišonová. Právě ti nám ukázali, že s touto botou se dá dělat opravdu hodně, ať už jde o pomalování špičky graffitti, nalepení polaroidových fotek na svrchní část boty nebo o kompletní re-design. Rozhodnutí se pro jakoukoliv úpravu, vždy vypadá dobře. To nám potvrdila i stálá řada nových Superstar od světové superstar Pharella Williamse, které se vyznačují unikátní špičkou, jenž je dostupná v mnoha různých variantách.

Abychom zde však nemluvili pouze o Adidasu, pojďme se podívat například do showroomu značky Reebok, která nabídla opravdu nevídané věci. Hned u vchodu čekal na návštěvníky krásný obraz klasické all-black Reebok boty, který na bílých kachličkách působil vskutku excentricky. Showroom byl oproti zbylým sice o něco menší, ale to mu neubralo na exkluzivitě a kráse. Návštěvníci si zde mohli například vyzkoušet video projekci vlastní pomalované boty nebo unikátní DJský pult od Emulator, který je 100% dotykový.

A jak se líbilo Teniskology Vám? Těšíte se na příští ročník ? Sdílejte s námi své pocity zde, na Facebooku nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit