Dokument Run The World od českých tvůrců představuje mladé lidi v evropských městech, kteří prozkoumávají běžně nedostupná místa.

Run The World je nová dokumentární série představující 13 mladých lidí, kteří prozkoumávají evropská města s foťákem a touhou dostat se do míst, kam běžná noha nevkročí.


Podívejte se na trailer:


Za celým projektem stojí česká dvojice Adam Bakay a Petr Simon, kteří v uplynulých měsících cestovali po Evropě a sbírali inspirativní rozhovory s lidmi, co fotí město ze zcela jiné perspektivy. Tito novodobí městští dobrodruzi se dostávají na střechy i do podzemí, objevují polorozpadlé opuštěné budovy nebo prolézají prázdné veřejné budovy. Postupně se jim podařilo objet urban explorery v Berlíně, Amsterdamu, Vídni, Bratislavě a Praze.

“Nejznámější místa a urbex fotografové se pohybují zejména v Americe, Kanadě nebo Asii. Tenhle trend objevování míst, na která se „obyčejný“ člověk jen tak nepodívá, se dostává do Evropy teprve v posledních pár letech. Scéna urban explorerů a rooftoperů je tak poněkud menší v porovnání se zbytkem světa, ale přesto hodně zajímavá,” říkají o záměru zdokumentovat městský fenomén autoři.

Na dokumentu se jako kamera podíleli Pim Brands, Flash Faker a Vasylyi Rusyn. O hudbu se postaral NobodyListen.


Video: Šplhání na pražské Národní muzem:

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit