Dokument Run The World od českých tvůrců představuje mladé lidi v evropských městech, kteří prozkoumávají běžně nedostupná místa.

Run The World je nová dokumentární série představující 13 mladých lidí, kteří prozkoumávají evropská města s foťákem a touhou dostat se do míst, kam běžná noha nevkročí.


Podívejte se na trailer:


Za celým projektem stojí česká dvojice Adam Bakay a Petr Simon, kteří v uplynulých měsících cestovali po Evropě a sbírali inspirativní rozhovory s lidmi, co fotí město ze zcela jiné perspektivy. Tito novodobí městští dobrodruzi se dostávají na střechy i do podzemí, objevují polorozpadlé opuštěné budovy nebo prolézají prázdné veřejné budovy. Postupně se jim podařilo objet urban explorery v Berlíně, Amsterdamu, Vídni, Bratislavě a Praze.

“Nejznámější místa a urbex fotografové se pohybují zejména v Americe, Kanadě nebo Asii. Tenhle trend objevování míst, na která se „obyčejný“ člověk jen tak nepodívá, se dostává do Evropy teprve v posledních pár letech. Scéna urban explorerů a rooftoperů je tak poněkud menší v porovnání se zbytkem světa, ale přesto hodně zajímavá,” říkají o záměru zdokumentovat městský fenomén autoři.

Na dokumentu se jako kamera podíleli Pim Brands, Flash Faker a Vasylyi Rusyn. O hudbu se postaral NobodyListen.


Video: Šplhání na pražské Národní muzem: