Online kvalifikační ilustrátorský mazec soutěže RAW Art Wrestling se pomalu blíží do finále. S velmi specifickým tématem 3. kvalifikačního kola, které vyhlásil principál studia DRAWetc., Vladimír Strejček, se všichni uchazeči poprali na výbornou, takže bylo sakra těžké vybrat absolutně nejlepší práci. Přeci jen se však našli tací, kteří měli tak trochu navrch. Jedním z nich je Jakub Gajdoštík, který je spolu s Radoslavem Repickym výhercem kategorie analog. Kategorii digital to natřeli Jakub Lang a Josef Boža. Předposlední online kvalifikační kolo se zábavným tématem Zombie Zoo od muralartového porotce až z Londýna, LeeBofkina, už běží, takže… DRAW or CRY!

  1. online kvalifikační kolo a jeho masakroidní téma

Téma 3. online kvalifikačního kola bylo fakt smrtonosné a přineslo štěstí připraveným a posunulo tak do živého semifinále partičku čtyř kluků, kteří se zadání zhostili na výbornou.  „Prvně jsem se trochu lekl té délky a spousty cizích slov, ale pak mi došlo, kolik volnosti nabízí a užil jsem si to,“ říká vítěz třetího kola za kategorii digital, Jakub Lang. Díky přesnému popsání konkrétního děje v tématu, měli umělci možnost zaznamenat specifické momenty. A o to zábavnější pak byly výsledky. Jakub Gajdoštík, jeden z vítězů kategorie analog, doplňuje: „Kreslím komiksy a pracuju z hlavy a tady tohle téma byla příjemná výzva.“

jakub-gajdostik_analog

„Strašně nás potěšilo, že se do třetího kola soutěže pustilo také několik slečen, které daly setsakramentsky najevo, že souboj štětců, tužek a tabletů není čistě mužskou záležitostí. Naopak je zřejmé, že některé adeptky by mohly zamíchat výsledky zbývajících online kol,“ uzavírá Hanina Větrovcová, organizátorka RAWu.

jakub-lang_digital

Pojď do toho se ZOMBIE ZOO!

Všichni, kteří se ještě nestihli zapojit do nekompromisního ilustrátorského matche, se do něj mohou opřít právě nyní. Čtvrté kolo je v plném proudu a zbývá několik dní k jeho úplnému konci. Téma pro čtvrtý round vyhlásil jeden z dalších porotců, LeeBofkin, chodící encyklopedie street artu a zakladatel a spolumajitel Global Street Art. Jako téma, které rozhodne o dalších čtyřech šťastlivcích, kteří poměří své síly s nejlepšími umělci z celého světa, se stalo hravé téma ZOMBIE ZOO. DRAW OR CRY! Čas na odevzdání máš do 3. října.

radoslav-repicky_analog

Galerie zaslaných prací: 3. online kvalifikační kolo, https://goo.gl/0Z7AUJ

  1. online kvalifikační kolo, téma: Zombie ZOO, https://vimeo.com/183270830

Podcast Česká ilustrace: https://vimeo.com/184481946

Více informací na: http://www.r-a-w.cz/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit