V pražském klubu Chapeau Rouge se před nedávnem konal koncert kapely Lake Malawi, nové rodinky frontmana Alberta Černého – často stále spojovaného s již nefungující kapelou Charlie Straight. Ta je ale již minulostí a s novým uskupením objíždí společně s britskou kapelou JoelPeter turné po celé republice.

Na jejich pražské zastávce jsme měli možnost poznat se se členy obou celků a natočit s nimi rozhovory. Samotný koncert byl vyprodaný, JoelPeter se uvedli jako nováčci nadmíru dobře a jako předskokani dostali diváky do varu. Lake Malawi zahráli u fanoušků oblíbené songy jako Always June, Aubrey, Chinese Trees a jako překvapení večera si Albert vystřihl píseň ještě z dob již zmiňovaných Charlie Straight – Coco, kterou zazpíval na pódiu sám, mezitím co se doprovázel na klávesy.

JoelPeter je nově zformovaná britská indie-pop kapela pocházející z okolí přímořského města Brighton. Vystupují ve složení 5 členů – Joela (zpěv, kytara), Harryho (bicí), Jacka (klávesy), Warrena (kytara) a Luca (basa). Jak se dostali k Lake Malawi a jak se jim v Česku líbí se dozvíte ve videu. Na ukázku vám přinášíme jejich nově představený singl Sway.

Rozhovor s frontmanem Albertem Černým a baskytaristou Jeronýmem Šubrtem probíhal v backstage klubu v přátelské atmosféře u pojídání pizzy. Kluci nám pověděli, kdy vyjde jejich nové EP, co je inspirací při jejich tvorbě, jaká je spolupráce se zahraničními tvůrci a v neposlední řadě došlo i na pikantní téma o holkách. Podívejte se sami a odebírejte CZECHMAG na YouTube!

LAKE MALAWI & JoelPeter | INTERVIEW

Sdílejte článek a video mezi své přátele a nezapomeňte CZECHMAG sledovat na Facebooku, Instagramu, Twitteru a jiných sociálních sítích!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?