V pražském klubu Chapeau Rouge se před nedávnem konal koncert kapely Lake Malawi, nové rodinky frontmana Alberta Černého – často stále spojovaného s již nefungující kapelou Charlie Straight. Ta je ale již minulostí a s novým uskupením objíždí společně s britskou kapelou JoelPeter turné po celé republice.

Na jejich pražské zastávce jsme měli možnost poznat se se členy obou celků a natočit s nimi rozhovory. Samotný koncert byl vyprodaný, JoelPeter se uvedli jako nováčci nadmíru dobře a jako předskokani dostali diváky do varu. Lake Malawi zahráli u fanoušků oblíbené songy jako Always June, Aubrey, Chinese Trees a jako překvapení večera si Albert vystřihl píseň ještě z dob již zmiňovaných Charlie Straight – Coco, kterou zazpíval na pódiu sám, mezitím co se doprovázel na klávesy.

JoelPeter je nově zformovaná britská indie-pop kapela pocházející z okolí přímořského města Brighton. Vystupují ve složení 5 členů – Joela (zpěv, kytara), Harryho (bicí), Jacka (klávesy), Warrena (kytara) a Luca (basa). Jak se dostali k Lake Malawi a jak se jim v Česku líbí se dozvíte ve videu. Na ukázku vám přinášíme jejich nově představený singl Sway.

Rozhovor s frontmanem Albertem Černým a baskytaristou Jeronýmem Šubrtem probíhal v backstage klubu v přátelské atmosféře u pojídání pizzy. Kluci nám pověděli, kdy vyjde jejich nové EP, co je inspirací při jejich tvorbě, jaká je spolupráce se zahraničními tvůrci a v neposlední řadě došlo i na pikantní téma o holkách. Podívejte se sami a odebírejte CZECHMAG na YouTube!

LAKE MALAWI & JoelPeter | INTERVIEW

Sdílejte článek a video mezi své přátele a nezapomeňte CZECHMAG sledovat na Facebooku, Instagramu, Twitteru a jiných sociálních sítích!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit