Možná jste to viděli ve filmech, možná ne. Místnost, stolečky pro dva, otázky, odpovědi, lži i pravdy, ozývající se gong po každých 5 minutách a furt dokola otáčející se koloběh. Láska, zápletka a titulky. Ale tohle není film, ale report ze skutečného speeddatingu.

https://www.facebook.com/pages/Rychlé-rande-Speed-dating
zdroj: www.facebook.com/pages/Rychlé-rande-Speed-dating

Nikdy jsem akce jako je speeddating nevyhledávala, takže když mi přišla od kamarádky na Facebooku pozvánka ať se zúčastním, byla jsem trochu zaražená, zmatená. Je vážně tak divný být nezadaná, že se mám zúčastnit něčeho takového? Ale když jsem po týdnu mezi potvrzenými lidmi pořád neviděla nikoho, kdo by měl kolem čtyřicítky, tak jsem si řekla, že každá zkušenost je dobrá zkušenost a na události jsem zaškrtla “Možná se zúčastní”.

Celá akce probíhala v kavárně Krásný ztráty. Dostala jsem číslo 2 a papír, kde jsem na sebe měla vyplnit kontakt, číslo a email, a tabulka s čísly, vedle kterých bylo plus a minus. Plus a minus sloužilo k určení, jestli je protějšek natolik atraktivní, abych ho chtěla ještě někdy vidět, nebo naopak. To jsem si musela rozmyslet během 5 minut, potom probíhá střídání. Dole na mě čekala otázka: “Co od této akce očekáváte? ŽIVOTNÍ PARTER – SEXUÁLNÍ ÚLET”.

Nikdy jsem nevěřila, že to může být tak vyčerpávající. Ale mít 8 rande během jedné hodiny? Ano, je to vyčerpávající. 8x jsem zopakovala na jakou školu chodím, že letos maturuji, kam se chci hlásit na vysokou, co chci v životě dělat, jestli jsem na speeddatingu poprvé, jak jsem se sem dostala, co od toho očekávám. 8x jsem to zopakovala, protože všechny zajímalo hlavně to. Občas se objevila otázka, co dělám ráda ve volném čase, třeba dvakrát.

Jídelníček co mi ten večer Krásný ztráty nabídly, byl různorodý, i když to byli po většině ajťáci, buď studovali něco s tím spojeného nebo už v oboru pracovali. Celkově tam bylo 8 kluků na 9 holek. Mezi nimi byli tři muži, kterým bylo kolem třicítky, a věřím tomu, že opravdu doufají, že tam ten vztah najdou. Přesvědčil mě o tom jeden z nich, číslo 3, který je na podobné akci byl už po několikáté a nikdy to nevyšlo. Taky zakroužkoval to “možná osudové” plus přímo přede mnou, což mě mírně znervóznilo. Zbylých 5 kluků většinou studovali vysokou, nebo se k tomu rok nebo dva alespoň chystalo.

zdroj: (http://iparabola.deviantart.com/)
zdroj: http://iparabola.deviantart.com/

Kluk číslo 7 byl asiat, to dávalo všemu exotický podtext. Kluk číslo 6 mi poradil, abych docela zakroužkovala ŽIVOTNÍ PARTNER – SEXUÁLNÍ ÚLET, protože sexuální úlet je jenom jednou a sexuální partner je na víckrát. Kluk číslo 4 dělá filmy a kluk číslo 2 se mě neustále vyptával, o čem chci v budoucnu psát, a když jsem nějak odpověděla, začal se v tom rýpat. S klukem číslo 8 se možná potkáme na vysoký, nebo alespoň na přijímačkách. A číslo 1 mi místo pozdravu řekl, že se strašně omlouvá, ale že strašně potřebuje na záchod a bude hned zpátky.

Kdyby jste se mě zeptali, jestli bych na speeddating šla znova, tak bych odpověděla, že asi ne. Jediný, komu bych dala stoprocentní velký plus byl DJ, který tam seděl stranou a pouštěl si tam nějakou hudbu. Je to podobný jako klasická internetová seznamka, kam se registrujete s nadějí, že najedete toho pravého, ale tady vás to alespoň donutí vyjít ven mezi lidi a mluvit. Tím vás samozřejmě nechci nijak odrazovat. Sto lidí, sto chutí. Takže pokud máte rádi kluky, co mají rádi počítače, ale neumí je opravit, dejte like na Rychlé rande – Speed dating a počkejte si na další.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?