Fall Out Boy jsem do vydání jejich předchozí řadovky Save Rock & Roll neznal. O to víc jsem byl překvapený, jak je tahle parta skvělá. Můj názor potvrdili svojí novou deskou American Beauty / American Psycho, která vás dozajista zvedne ze židlí.

Kluci se netají, že je jim zcela jedno, jak je kdo škatulkuje. Z punkové emo kapely se ale stala spíše pop rocková formace směřující svými alby k vyprodaným stadiónům s nadsázkou a vtipem sobě vlastním.

Už první singl Centuries s vysamplovanou Tom’s Dinner říkající jak si je budou pamatovat budoucí generace po staletí se dá brát jedině s nadsázkou. Hoši tak ale berou celé album, což z něj dělá nahrávku, ke které se budete vždy rádi vracet.

Pořádné vypalovačky jako Irresistible, Jet Pack Blues, Twin’s Skeleton (Hotel in NYC), či óda na cílevědomé ženy v Uma Thurman jsou tak dobré a po celé délce alba, že vám nepřítomnost jakékoli balady vadit nebude. Ba naopak.

Jak říkají kluci, že album je něco mezi uměleckým počinem a materiálem pro nové koncerty, mají naprostou pravdu. Na téhle desce budete nacházet stále něco nového, rádi se do ní ponoříte, ale i tak si na ní jen tak bezduše zaskáčete. Takže album za jedna a bylo by i s tou hvězdičku, pokud by frontman Patrick Stump aspoň na chvíli přestal tak řvát a změnil by výrazněji hloubku svého hlasu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit