Na počátku byl Dan Klíma a díky Danovi a jeho společnosti Dizzy Doe se fashion scéna zase posunula o kus dál a na trhu se začaly objevovat nové streetwearové brandy jako je HERO’S HEROINE, DRINK BEER SAFE WATER nebo CANDY FOR RICHMEN. My jsme se Dana zeptali, jak se vlastně dostal k distribuci módních značek, co si myslí o nové kolekci Candy for Richmen a taky jsme dostali překvapení k blížící se CZECHMAG PARTY vol.1.

Takže, kdy, jak a proč Dizzy Doe vlastně vznikla? Jak ses k tomu dostal?

Dizzy Doe vznikla v srpnu 2012 hned potom, co jsem navštívil veletrh s oblečením Bread&Butter v Berlíně. Tam jsem se dostal celkem náhodou. Viděl jsem na internetu video a řekl si: „Wow, tam chci!“ Myslím si, že i teď to 3 roky staré video ukazuje skvělou akci. Módní veletrh trochu jinak. A přesně to jsem tam nakonec zažil. Takže původně to byl takový výlet do Berlína, ale pak jsem byl najednou v kontaktu s pár značkama a začal s nimi spolupracovat. Tenkrát mi přišlo, že tu podobné oblečení hodně chybí, já osobně jsem ho v té době znal jenom z Freshlabels a pár blogů na internetu. Za ty 2 roky se toho v Česku docela hodně změnilo, ale vlastně neustále od té doby potkávám lidi, kteří se poptávají oblečení, které jim tu zatím nikdo nenabízí.

A jaké jsou tvoje plány do budoucna? Máš v plánu nějaké nové projekty?

Plány do budoucna jsou optimistické! Začít spolupracovat s větším počtem obchodů se streetwearem v Čechách, oslovit i pár nových zahraničních značek. Co je nové, že bych chtěl pomoct i lidem z ČR dostat jejich oblečení do světa. Takže uvidím jakou to tady bude mít odezvu, není lehké obstát v silné konkurenci.

A co Candy for Richmen? Co říkáš na jejich jarní kolekci?

Candy For Richmen je značka, se kterou pracuji od začátku. Nejlepší na nich je, že tam mají pořád stejné jádro lidí, jako když jsem je potkal. A to je vidět i na oblečení, které dělají. Hlavně díky Jeromovi, který je Art Director značky. Snad všechny kresby a grafiky, které kdy u CfR byly, jsou z jeho ruky. Nová kolekce? Ta je super! Líbí se mi, že to není „přepálené“ – prostě triko a něm print, který mě baví. Navíc je tam stále posun v materiálech, i proto se do pánských mikin zamilovala nejedna holka. Jsou fakt příjemné!

Dan nám mimo jiné věnoval triko od Candy for Richmen do tomboly na páteční CZECHMAG PARTY vol.1, takže posíláme velké DÍKY!

foto CANDY FOR RICHMEN
triko do tomboly

Dizzy Doe můžeš sledovat i na Instagramu, kde bude přísun všech novinek 24/7.

 

foto: CANDY FOR RICHMEN

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit