Rok 2014 pomalu končí. O zajímavé události, skandály, fotky a videa zajisté nebyla nouze, tak se pojďme podívat na to, jak hodnotí uplynulých 12 měsíců sociální síť Twitter. Ta každoročně vydává jejich shrnutí a i Vy si jej můžete prohlédnout na adrese 2014.twitter.com.

Rok “selfies”

Rok 2014 byl oficiálně vyhlášen rokem tzv. “selfies” neboli autoportréty přední kamerou. Slovo selfie bylo ve všech příspěvcích zmíněno více než 92 milionkrát, což je o 500 % více než v roce 2013. Vůbec nej-retweetovanějším příspěvkem byla fotka vyfocená na Samsung. Přidala ji moderátorka vlastní show Ellen Degeneres (která ale jinak tweetuje ze svého iPhonu) a která byla sdílena více než 3 miliony uživateli.

Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Brad Pitt, Meryl Streep
Nejznámější selfie vzniklo na předávání Oscarů a účastnilo se ho více než 10 zejména holywoodských celebrit: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Brad Pitt, Meryl Streep, Jared Leto a další. (zdroj: twitter.com)

#WorldCup #GermanyWins

Jednou z nejvýznamnějších událostí roku, kdy byli uživatelé Twitteru nejaktivnější, bylo fotbalové Mistrovství světa 2014 v Brazílii, zejména finále této soutěže. Poté, co Německo po prodloužení zvítězilo nad Argentinou, obletělo svět každou minutu neuvěřitelných 618,725 tweetů spojených s tímto tématem!

 

A další významné události?

Poohlédnutí za uplynulým rokem měsíc po měsíci, nejvýznamnější události (nejen) podle Twitteru ČTĚTE ZDE!

SLEDUJTE NÁS NA TWITTERU

 (Kryštof David)

zdroj: cnn.com
twitter.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit