Po pěti dnech konání 7. ročníku festivalu Be2Can po celé České republice se kina uzavřela. Organizátoři ale s ohledem na současnou situace již dopředu pracovali na vytvoření online kinosálu, který by se mohl použít v případě, že kina opravdu budou muset zrušit všechny své projekce. A tak se od 21. do 25. 10. uskuteční Be2Can Online Restart a vy tak máte možnost vidět, to co jste vidět nestihli, nebo zhlédnout své oblíbené snímky znovu.

„Kinosál bude uzpůsoben přesně tak, jako by šli diváci do kina. Filmy začnou v přesný čas, nebude možné je zastavit, přetočit ani nahrát, a tak v reálném čase zhlédnou jeden film všichni diváci. Je nám však jasné, že někomu nemusí určitý čas vyhovovat, proto bude každý den premiérový film uveden dvakrát, poté bude doplněn starším filmem, který bude promítnut jednou,“ vysvětluje fungování online kinosálu kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

V pěti dnech tak Be2Can Online Restart svým divákům nabídne 10 různých filmů. Hned ve středu 21. 10. je bude čekat film s velice pozitivními ohlasy jak u kritiků, tak u veřejnosti, a to Chlast. Ten bude po dvou uvedení doplněn dalším Vinterbergovým – filmem Komuna. 22. 10. bude na Edisonline k vidění vítěz Berlinale Není zla mezi námi, doplněn o dalšího vítěze z roku 2015 Taxi Teherán. Pátek bude patřit francouzskému vizuálnímu filmu Lux Æterna a Godardově Knize obrazů. Na sobotu je v programu připravený snímek s Juliette Binoche Kdo si myslíš, že jsem, po něm bude možné zhlédnout Sils Maria. A poslední den, 25. 10., se diváci mohou těšit na Anderssonův nový snímek O nekonečnu a jeho další obrazově ponurý a nezapomenutelný film Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě.

Diváci si budou moci na webových stránkách www.edisonline.cz/services vybrat ze dvou festivalových balíčků, a tak vidět ty filmy, které chtěli vidět v kinech, z bezpečí domova na svých obrazovkách. Balíčky tak nabídnou buď jednodenní vstupenku, která bude platit na ten daný den, nebo celofestivalovou vstupenku, která jim umožní vidět všech deset nabízených filmů. K zakoupeným vstupenkám diváci dostanou také zdarma přístup na Edisonline. A tak ti, co si koupí jednodenní vstupenku, získají dva týdny zdarma, pro diváky s celofestivalovou vstupenkou je připravený balíček na celý měsíc zdarma.

Program

21. 10. Chlast + Komuna

22. 10. Není zla mezi námi + Taxi Teherán

23. 10. Lux Æterna + Kniha obrazů

24. 10. Kdo si myslíš, že jsem + Sils Maria

25. 10. O nekonečnu + Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit