Blackmailing. O tomto pojmu už jste museli slyšet. Že nevíte, co to znamená? Blackmailing je pojem pro vyděračství. A přesně o tom kniha s dlouhým názvem Simon vs. The Homo Sapiens Agenda pojednává.

Možná se vám nyní může zdát, že v následujících řádcích vám popíšu napínavý příběh plný překvapivých momentů, nad kterými vám bude rozum stát. Mýlíte se. Simon vs. The Homo Sapiens Agenda ve skutečnosti spadá do – v dnešní době velmi populárního – žánru young adult. Ale to neznamená, že by to mělo odradit ty, kteří zrovna neuznávají tento žánr.

Hlavním hrdinou této knihy je šestnáctiletý Simon Spier, mnohdy pouze Spier, závislý na sušenkách Oreo a na Tumblru (známe to). Právě Tumblr mu změní život. Jednou na něm najde příspěvek týkající se samoty, jehož autor vše vystihl tak přesně, až se Simon zmohl pouze na jednoslovný komentář. S připojeným emailem k tomu. Simon tedy může k dobrým přátelům, dobrým známkám a roli v divadelní hře přidat ještě nového známého, s nímž se každým emailem více a více sbližuje. Je tady ještě jedna věc, kterou jsem neřekla. A to sice, že Simon je gay. A kluk za druhým monitorem je taky gay. Vzájemně neví, s kým si vlastně píší. Ale i přesto si říkají věci, které ještě nikdy nikomu neřekli. Simon nemůže být šťastnější. Je ovšem obecně známo, že člověk nemůže být šťastný příliš dlouho. Příčinou konce je odporný Simonův spolužák Martin, který chce dostat jeho kamarádku Abby. Proto začne s blackmailem. Zdrojem jeho vydírání jsou vyscreenshotované Simonovy korespondence s tajemným klukem. Simon si nemůže dovolit, aby tyto maily někomu ukázal. Nikdo přeci zatím ještě neví, že je gay. Jak se vše nakonec vyřeší?

Simon vs. The Homo Sapiens Agenda patří sice do žánru young adult, ale garantuji vám, že i vy, kteří tento žánr nemáte moc v lásce, se nudit rozhodně nebudete. Tato kniha má navíc ještě jeden milý bonus – je realistická. Mnohdy se stává, že knížky pro teenagery sice jsou určené pro teenagery, ale postavy se nechovají jako dnešní teenageři. Tady ovšem musím dosvědčit, že Simon je prototypem dnešního puberťáka, jak se patří. Chvílemi se budete smát Simonovým příhodám, budete s ním souhlasit, že Oreo jsou jedním z nejlepších jídel na světě, nebo budete v s napětím otáčet stránky a čekat, jak se to nakonec vyvrbí s blackmailem. A hlavně, kdo se se skrývá za druhým monitorem. Simon vs. The Homo Sapiens Agenda je chytrá, vtipná a hlavně odpočinková kniha s nesmírně sympatickým hlavním charakterem. A nesmíme zapomenout na psa Biebera!

zdroj:
thereadheadblog.wordpress.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit