Není to tak dlouho, co nám utekl únor. Samozřejmě měsíc je dlouhá doba, aby vyšlo pár kvalitních alb, které stojí za to zmínit. Pokud chceš být stále fresh a vědět, jaká rapová hudba vychází, sleduj každý měsíc tuto sérii.

Kanye West – The Life Of Pablo

První kousek se stal nepřehlédnutelným díky své zběsilé a chaotické propagaci samozvaným bohem, vizionářem a megalomanem Kanye Westem. Jedná se o album plné rozporuplných reakcí a smíšených pocitů. Na desce se mezi dlouholetou špičkou ať už rapových či popových umělců objevují mladá jména s velmi slibnou budoucností. Mezi ně rozhodně patří nový rapper podepsaný pod GOOD MUSIC jménem Desiigner. Taktéž album poctil svojí geniální slokou Chance The Rapper. Nahrávka The Life Of Pablo je geniálně šílená a bezpochyby se jedná o jednu z největších událostí nejen února, ale celého roku.

zdroj - idolator.com
zdroj: idolator.com

Wiz Khalifa – Khalifa

Druhým v pořadí je oblíbenec každého milovníka zelené rostliny. Album vyšlo z nenadání, bez jakéhokoliv ohlášení nebo propagace. Nejznámější song je rozhodně “Bake Sale” s opěvovaným Travisem Scottem, který je v poslední době obklopen samými superlativy. Desku obohatila velká část Taylor Gangu, takže se můžete těšit na sloku od jmen jako je Ty Dolla $ing, který se taktéž objeví v Praze, dále to je Chevy Woods a Juicy J. Deska si nezakládá na nějakých obrovských bangerech a působí velmi upřímně.

zdroj - pitchfork.com
zdroj: pitchfork.com

BJ The Chicago Kid – In My Mind

Tentokrát ze soudku spíše R&B po delší době vychází BJ The Chicago Kid. Deska většinu svých témat věnuje ženám. Nechybí jí uhlazenost a moderní kabát. Z úhlu rapového se na albu opět nachází Chance The Rapper a neodpustím si znova pochválit jeho sloku. Najdeme zde i rappera Big K.R.I.T a aktuálně největší rapovou hvězdu Kendricka Lamara, který ladně doplňuje výborný track “The New Cupid”. Deska zapůsobí spíše na jemnější povahy.

zdroj - consequenceofsound.net
zdroj: consequenceofsound.net

Future – Evol

Future je typ interpreta, který nám nedá vydechnout a stále nás bombarduje svými nahrávkami a mixtapy. Bohužel se u něj projevuje prokletí, které dokazuje, že jeho mixtapy jsou často mnohem vyvedenějšími než jeho samotné studiové desky. Tentokrát se jedná o podobnou situaci, kdy těsně před neohlášenou deskou Evol vydal mixtape Purple Reign, který se svojí originalitou vybočil ze šedi trapových rapperů. Evol naopak učinil krok vzad a snažil se hrát spíše na jistotu. Bezpochyby se jedná o kvalitní desku, ale rozhodně nehodlá útočit něčím přelomovým. Oceňujeme, že Future vzal většinu alba na sebe a nepotřeboval výpomoc jakýmkoliv featuringem kromě The Weeknda. Pokud máte rádi atlantský trapový sound, tato deska je nejlepší a nejjistější volbou.

zdroj - consequenceofsound.net
zdroj: consequenceofsound.net

Během února nás také potěšil Macklemore & Ryan Lewis deskou “This Unruly Mess I Have Made”, Young Thug svým mixtapem “Im Up” a French Montana s mixtapem “Wave Gods”. Velmi kvalitní deska vznikla pod rukou Dizzi Wrighta, jehož deska “Wisdom And Good Vibes” vás naplní neskutečným množstvím pozitivní energie.

Již teď víme, že březen nám přichystal ledajaké překvapení a můžeme se těšit na plno nové hudby.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit