Na epickou cestu Evropou, bez vlastního telefonu, peněz nebo jídla se 33 týmů různých národností vydá 12. dubna ve 12 hodin z prostranství před pražským Rudolfinem. Jediným platidlem, které budou mít finalisté cestovatelského projektu Red Bull Can You Make It? k dispozici, budou plechovky energetického nápoje. Českou republiku bude v sedmidenní stopovací soutěži reprezentovat 5 týmů. Ty budou pro změnu startovat z Barcelony. Cílem všech stopařů bude i letos Paříž. 

Říká se, že Paříž je vždy dobrý nápad. Víte, co je ještě lepší? Praha! A ten vůbec nejlepší nápad je, tahle dvě města propojit. Stane se tak ve dnech 12. až 19. dubna, kdy se někteří finalisté závodu Red Bull Can You Make It? začnou přesunovat Evropou od pražského Rudolfina až do srdce Francie. Tam budou mířit týmy složené vždy z 3 studentů nejen z našeho hlavního města, ale také z Edinburghu, Florencie, Berlína a Barcelony.

Red Bull Can You Make It 3

Hlavní město Španělska se stane startovacím bodem i pro 5 českých týmů, které postoupily do finále. „Cestovat týden po Evropě úplně bez peněz bude super zkušenost i do dalšího života,“ říká Adam Kadeřávek z pražského týmu Summer day. Kromě tří týmů z Prahy se finále zúčastní i skupinky z Plzně a Liberce.


Českou republiku reprezentují:


Sledovat, fandit a podporovat v průběhu závodu můžete své oblíbence na webových stránkách www.redbullcanyoumakeit.com, kam budou všechny týmy během cesty sdílet přes zapůjčený telefon všechny své zážitky, trable i top výměny.

Red Bull Can You Make It 1

Vítězem sedmidenního dobrodružství se stane tým, který nasbírá nejvíce bodů za prožitá dobrodružství, návštěvu takzvaných checkpointů ve 40 městech všude po Evropě a také za hlasy od fanoušků. Tři členové vítězného týmu se stanou ambasadory cestovní kanceláře Contiki Travel na celé léto, takže budou cestovat napříč Evropou se zajištěnou dopravou a ubytováním.

Závod začíná 12. dubna 2016 v Praze, Barceloně, Edinburghu, Berlíně a Florencie a končí 19. dubna 2016 v Paříži.

foto:
Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit