Měsíc březen utekl jako voda a z toho důvodu jsme tu opět u výčtu nejzásadnějších rapových projektů měsíce. Pokud chceš být stále fresh a vědět, jaká rapová hudba vychází, sleduj každý měsíc tuto sérii.

Kendrick Lamar – Untitled Unmastered

Letošní hvězda, která ovládla Grammy, přichystala malý a neočekávaný dárek v podobě krátkého EP pro své fanoušky. EP, neutrálně pojmenované Untitled Unmastered, je relaxační, něco málo přes půl hodiny dlouhá stopa nepojmenovaných písní, ve kterých se Kendrick Lamar vrací k prapůvodním kořenům rapové kultury. Nelpí na velké popularizaci, a proto jsou hosté většinou pouze vokální doprovody, které ztvárnila například zpěvačka SZA nebo Cee-Lo-Green. Projekt je postaven na syrových původech jazzu, funku a soulu. Kendrick nás opět pohlcuje svojí geniální lyričností, hudebností a poselstvím.

(zdroj - thevinylfactory.com)
(zdroj: thevinylfactory.com)

Flatbush Zombies – 3001: A Laced Odyssey

Nejznámější rapoví zombies všech dob debutovali svojí první studiovou deskou 3001: A Laced Odyssey a náramně se jim to povedlo. Zatím za sebou měli pouze menší mixtapes, ale tento rok odpálili do oběhu povedené a bláznivé album plné newschoolových beatů, energetické flow, mariuhanových chvilek a lyrických textů. Deskou oplýval například i samotný Joey Bada$$. Pokud jste posluchačem nové vlny atlantské rapové muziky, Flatbush Zombies nám přináší podobný sound, ale ještě mnohem větší dávku originality.

(zdroj-okayplayer.com)
(zdroj: okayplayer.com)

2 Chainz & Lil Wayne – Collegrove

Projekt těchto dvou trapových tahounů z velké části zastínila již zmiňovaná deska Kendricka Lamara. Přesto si Collegrove k fanouškům cestu našlo. Spojení 2 Chainze a Lil Wayne není ničím nečekaným, přesto o tomto projektu moc lidí nevědělo. Deska si na nic nehraje. Jedná se o přestřelku a zdravou rivalitu mezi 2 Chainzem a Lil Waynem. Chemie mezi nimi působí přirozeně a jeden druhého příjemně doplňují. Další projekt, který potěší nejedno ucho newchoolového posluchače.

(zdroj-complex.com)
(zdroj-complex.com)

Young Thug – Slime Season 3

Young Thug nám opět servíruje jeden ze svých mixtape-ů. Tentokrát je to Slime Season, v pořadí třetí. Young Thug se opět opouští na svých zběsilých flows, vypouští ze sebe skřeky a všechno zní víc než nevšedně. Po delší době tu je zase s kvalitním materiálem. Doufejme, že debut Young Thuga bude znít alespoň z poloviny tak dobře jako tento mixtape. Slime Season 3 je přímý oheň z Atlanty a snad to bude taky poslední zastávka před plnohodnotnou deskou.

(zdroj-spinrilla.com)
(zdroj-spinrilla.com)

Březen byl opět velice plodný na rapové desky. Další z větších projektů vytvořil například Domo Genesis z Odd Future, který vyšel na světlo světa se svým debutem. Výbornou desku Too High To Riot taktéž vydal Bas, svěřenec samotného J. Cole-a.

Již teď víme, že duben nám přichystal ledajaké překvapení a můžeme se těšit na plno nové hudby.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit