Rapová scéna se na začátku tohoto měsíce opět představila ve velkém. Objevily se nečekané spolupráce a předzvěsti zajímavých projektů. Nalaďte se na vlnu povedených singlů, protože tentokrát jich tu máme plno.

 Schoolboy Q ft. Kanye West – That Part

Groovyho album je již na spadnutí. Má oznámené datum a zatím vydané dva singly. První se objevil track Groovy Tony se syrovým videoklipem. Tentokrát tu máme zajímavou spolupráci, která byla překvapením, protože málokdo čekal spojení těchto dvou velikánů. Beat sedl oběma na výbornou a vždy originální Kanyeho flow tento track posunul ještě výš.

Drake – 4PM in Calabasas

Drake pokračuje ve své AM/PM sérii. Prvně to začlo songem 9AM in Dallas, pokračovalo 5AM in Toronto a 6PM in New York. Po vydaní dlouho očekávaného alba je Drake stále aktivní a objevuje se na spoustu featuringách, ať už to byl DJ Khaled, Gucci Mane nebo YG. 4PM in Calabasas je striktně rapová věc, kde po celou dobu popichuje Puff Daddyho, Joe Buddena a Meek Milla.

https://soundcloud.com/gucci-mane-first-day/gucci-mane

Pusha T ft. Jay Z – Drug Dealers Anonymous

Opět nečekaná spolupráce. Pusha T se může pyšnit skvělým projektem z minulého roku, avšak legendární Jay Z už dlouho nevydal jediný track, natož někomu poskytl samotnou sloku. Každopádně to zde oběma dvěma klaplo na jedničku. Vrací se do části svého života, kdy prodávali drogy a žili “street life“. Drogy jsou věc, která ovlivnila jejich samotnou muziku, proto je ze skladby cejtit syrovost a upřímnost.

Young Thug & Travis Scott ft. Quavo – Pick Up the Phone

Travis má oznámený menší projekt, který má vyjít každým dnem. Young Thug je produktivní snad každý týden. Spojení těchto dvou osobností jsme mohli vidět již na songu Skyfall a Maria Im Drunk. Zde tuto dvojci obohatil ještě Quavo ze skupiny Migos. Song to je velmi líbivý, spíše taneční. Jasná volba na páteční párty.

Machine Gun Kelly – 4th Coast Freestyle

MGK také nezahálí. Vypustil kvalitní 4th Coast Freestyle, který bezpochyby slouží jako hymna Clevelandu, který se nachází ve finále play off v NBA, kde zápasí s Golden State Warriors. Nezbývá nám než držet palce Clevelandu a k tomu si pustit tento track. Nezapomeňme, že se MGK objeví na hradeckém Hip Hop Kempu 18. – 20. srpna.

Gucci Mane ft. Drake – Back on Road

Gucci Mane je opět na svobodě a hudbě se věnuje na 150 %. Tentokrát dostal na track Drakea, který píseň poznamenal velmi chytlavým refrénem. Back on Road slouží jako oslava Gucciho propuštění z vězení. Trošku experimentální spolupráce skončila výbornou chemií mezi oběma inteprety.

Kanye West ft. 2 Chainz, Big Sean, Quavo, Gucci Mane, Yo Gotti, Travis Scott, Desiigner – Champions

Rozhodně tou největší novinkou je Champions od té nejvyšší rapové smetánky. Píseň, která vznesla mnoho otázek o labelovém albu Cruel Winter. Objevují se zde již zmíněná jména jako Gucci Mane, Quavo, Travis Scott a Kanye West, kteří v poslední době opravdu šlapou na plyn. Skoro šestiminutová píseň bude hrát v našich reprácích ještě dlouho. Text popisující životní styl jednotlivých interpretů a obrovská jména jsou zaručený banger.

https://soundcloud.com/djjmactoocold/ye-champions

Doufejme, že takhle produktivní budou i další týdny.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit