Klišé. Fejk. Nálepky. Škatulky. Zjednodušení. Trapný příměry. No ale, když máte talent od Benátek po Austrálii, partu, kde mír a láska objímá pořád jenom hate a tak to má kurva bejt, tak jak byste tomu řekli vy? My tak, že dnešní osmička představuje prostě další cákanec na pestrý paletě festivalu s atmosférou.

Pestrost a život. Vášnivý bruslení na nejtenčím ledě. Výzva. Tanec na hraně mezi šílenstvím a genialitou. Neklid a nervozitu zaseje James Cole. Hlas jak zvon, rýmy tvrdý jako beton a sound heavy. Mohl hrát klidnou malou domu. Mohl, ale nehraje. Jeho nová deska / projekt Orfeus, vzdává hold devadesátkám. Jen ne rapu, ale metalu. To kolegové ve zbrani Sodoma Gomora, se kterými sdílí lásku pro žižkovský bary, to stále sází na horrorovou jistotu zvrácený představivosti, stok, sklepů a mučíren. A jistota v podobě bum bum plesk rapu je i slovenský boom bap powerhouse GR Team. Pokud je rapová klasika tvoje krevní skupina, jsi s partou Decko, Danosť, Tono S. A DJ Lkama v čekárně stejný transfuzní stanice.

James Cole
James Cole

Máme ale i mladý a neklidný. Nastupující, ale už velmi rychle jedoucí. A jedno jestli jsou z Poznaně nebo Pezinku. Přesně tak na tom totiž jsou Adi Nowak a Nerieš. Jednomu stačilo EP na netu – Nienajprawdziwsze a už zasychá inkoust na smlouvě u Asfalt Records, jednoho z nejzavedenějších labelů v Polsku. Druhým zase EP Zmrdi a LP Minimal, aby hořeli kluby a točili se řeči na téma „naděje“, „příslib“ a „míchání karet“.

Adi Nowak
Adi Nowak
Meek Oh Why?
Meek Oh Why?

Milujeme samply, vinyl, špínu, šum, analog. Máme rádi i živý nástroje a ty, co na ně umí hrát podle našich not, kde to není třeba s notama hrotit. Proto dorazí třeba Meek Oh Why? Ten otazník je jeho jméno, mimochodem. Ten rapuje, produkuje a hraje na trumpetu. Nebo hraje, má diplom z prestižní hudební akademie v Krakowě. Na svý desce udivuje nejen bohatostí a „tloušťkou“ zvuku, ale i jeho škálou. Když tam život tepe z kytary, trubky, piána, vokálů, ale i nahraných zvuků města a všechna ta organičnost se tam navíc prolíná s elektronikou. Naživo na to jde i domácí parta Monoskop, na který nejlíp drží pro některé neexistující nálepka trip hop. Hypnóza, melancholie se střihy do vášnivého gejzíru neodolatelné chuti k tanci je co vás s nimi čeká a nemine. Velmi zajímavý výlet skrz galaxii zvuků slibuje i dvojka od protinožců – Inkswel & Misumami. I kdyby nic, když vydáváte na BBE, musí být něco správně. Na jedné straně producent s kořeny v hiphopu a bboy kultuře, který přerostl škatulky a za deset let objel svět dokola jak fyzicky, tak hudebně. Na druhé straně soulová zpěvačka z budoucnosti, uctívající minulost. Tohle je jak most mezi hiphopem, soulem, funkem a housem. Bubny naživo bouchaný na MPC, klávesy, zpěv.

Gramo rozkaz
Gramo rozkaz
Inkswel & Misumami
Inkswel & Misumami

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 koupíte online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě. Klasická třídenní vstupenka do konce července stojí 1800 korun, VIP lístek vyjde na 3200 korun.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit