Znáte to – zažijete skvělý koncert nebo dech beroucí výstavu a najednou máte pocit, že to musíte zkusit taky. Jenže na druhý den se z toho vyspíte a celá ta inspirace je pryč. Na Colours of Ostrava od 14. do 17. července bude všechno jinak. Plní hudebních zážitků si můžete hrát v H&M BLOCKu, který nabídne hned několik možností kreativní realizace…

Největší fronty budou stát hudební fanoušci nejspíš na workshop s Reactable – dnes už slavný futuristický svíticí stůl, který je interaktivní a hraje. Tento elektronický hudební nástroj se používá ve tmě a ovládá se přesouváním speciálních kostek a destiček po dotykové ploše. Do H&M BLOCKu přiláká i celou řadu hudebníků z programu Colours of Ostrava. „Zvažuju dokonce, že bych si nechal do Reactablu nahrát svoje zvuky a smyčky a zkusil na něm performovat vlastní hudbu. Jsem z něj nadšený. Není to žádná hračka, jak by se mohlo někomu zdát, jen nevyžaduje tak složité dovednosti jako třeba klavír. Je víc intuitivní, a tím pádem zábavný i pro lidi, kteří s tvorbou hudby nemají žádné zkušenosti,“ říká NobodyListen, který plánuje v H&M BLOCKu strávit kreativní čas v páteční odpoledne. Další méně i více slavní umělci budou přicházet v průběhu celého festivalu, a tak nikdy nevíte, na koho v téhle zóně narazíte. Zkušený lektor vám bude u Reactablu k dispozici, kdykoliv budete potřebovat.

H&M block

Na druhém, recyklačním workshopu si budou moci hosté H&M BLOCKu díky speciálním strojům a nářadím zpracovat plastový odpad shromážděný i na samotném festivalu a využít ho k výrobě originálních módních doplňků. Odnesou si například klíčenku a šperk. Nebo jste především tanečníci? Pak si v H&M BLOCKu natočte vlastní „animované“ taneční video, které bude připravené k okamžitému sdílení na sociálních sítích.

 NobodyListen

Až budete mít všeho dost, v relax zóně rozmístěné ve dvou podlažích si odpočinete na nafukovacích pytlích nebo v závěsných sítích. Součástí H&M BLOCKu bude také osmimetrová vyhlídková věž.

HMBLOCK_KV

Chcete vyrazit na Colours of Ostrava vážně stylově? Soutěžte o festivalový balíček, který sestavil NobodyListen. Najdete v něm všechny nezbytnosti od šortek přes ručníky až po kosmetiku. Soutěž, která končí 11.7, najdete tady.

Více H&M BLOCK novinek na:

www.facebook.com/hmczech

www.Facebook.com/NobodyListenFan

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit