Pokud jste i vy považovali až dosud klasické psací stroje za relikt minulosti, se kterým se lze dnes setkat již jen v muzeu nebo filmech z 80tých let, žili jste v hlubokém omylu. Ačkoliv svá zlatá léta mají již samozřejmě za sebou, psací stroje mají stále své opodstatnění a nemálo firem je pro určité, konkrétní určení stále preferuje před klasickým stolním počítačem s tiskárnou. V čem tedy spočívá přidaná hodnota psacího stroje v dnešní době? A co na něm zákazníci oceňují především?

Psací stroj má pořád co říct

Psací stroj spatřil světlo světa již začátkem 18. století a až do nástupu osobních počítačů vládl všem kancelářím, pracovnám či ordinacím. V dnešní době nalezneme počítač a k němu připojenou tiskárnu prakticky na každém stole. Ne každý ale ocení přehršel jeho funkcí, a ne každý si s ním dobře rozumí. Minimalistický přístup psacího stroje, který je určen pro jednu jedinou činnost, je však pro tyto uživatele jeho největší výhodou. Osobnější kontakt s tvořeným textem je pro někoho velkým kladem.

 

Psací stroje v moderním hávu

Současné psací stroje nabízí uživatelům veškerý komfort a celou řadu funkcí pro pohodlné psaní: automatické zakládání papíru, vertikální mikroposuv, nastavení řádkování a rozestupu znaků, výměnné typové kolečko, tabulátor, desetinný tabulátor, podtrhávání, tučný tisk, centrování, zarovnání na pravý okraj… to vše umožňuje psaní na stroji, které si v komfortu v ničem nezadá s počítačovými textovými editory, navíc uživatele nerozptylují funkce, které při psaní stejně nepoužívá. Pro vyplňování nejrůznějších formulářů na úřadech i jinde, je pak psací stroj stále nepřekonatelným pomocníkem.

Kompaktní rozměry, nízká cena, snadné používání a uživatelská přívětivost, to jsou výhody moderních elektronické psacích strojů, se kterými vám půjde práce rychle od ruky. Psací stroj zdaleka není jen jízdenka na poznávací okruh minulostí, může být i opravdu šikovným pomocníkem. A právě tohoto pomocníka si můžete pořídit v e-shopu consulta.cz.

– advertorial –

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit