Pokud jste i vy považovali až dosud klasické psací stroje za relikt minulosti, se kterým se lze dnes setkat již jen v muzeu nebo filmech z 80tých let, žili jste v hlubokém omylu. Ačkoliv svá zlatá léta mají již samozřejmě za sebou, psací stroje mají stále své opodstatnění a nemálo firem je pro určité, konkrétní určení stále preferuje před klasickým stolním počítačem s tiskárnou. V čem tedy spočívá přidaná hodnota psacího stroje v dnešní době? A co na něm zákazníci oceňují především?

Psací stroj má pořád co říct

Psací stroj spatřil světlo světa již začátkem 18. století a až do nástupu osobních počítačů vládl všem kancelářím, pracovnám či ordinacím. V dnešní době nalezneme počítač a k němu připojenou tiskárnu prakticky na každém stole. Ne každý ale ocení přehršel jeho funkcí, a ne každý si s ním dobře rozumí. Minimalistický přístup psacího stroje, který je určen pro jednu jedinou činnost, je však pro tyto uživatele jeho největší výhodou. Osobnější kontakt s tvořeným textem je pro někoho velkým kladem.

 

Psací stroje v moderním hávu

Současné psací stroje nabízí uživatelům veškerý komfort a celou řadu funkcí pro pohodlné psaní: automatické zakládání papíru, vertikální mikroposuv, nastavení řádkování a rozestupu znaků, výměnné typové kolečko, tabulátor, desetinný tabulátor, podtrhávání, tučný tisk, centrování, zarovnání na pravý okraj… to vše umožňuje psaní na stroji, které si v komfortu v ničem nezadá s počítačovými textovými editory, navíc uživatele nerozptylují funkce, které při psaní stejně nepoužívá. Pro vyplňování nejrůznějších formulářů na úřadech i jinde, je pak psací stroj stále nepřekonatelným pomocníkem.

Kompaktní rozměry, nízká cena, snadné používání a uživatelská přívětivost, to jsou výhody moderních elektronické psacích strojů, se kterými vám půjde práce rychle od ruky. Psací stroj zdaleka není jen jízdenka na poznávací okruh minulostí, může být i opravdu šikovným pomocníkem. A právě tohoto pomocníka si můžete pořídit v e-shopu consulta.cz.

– advertorial –

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE