Sestry Taraka a Nimai Larson jsou odchované krišňákama a je to znát nejen z názvu kapely. Psych-dancové duo Prince Rama (které se čas od času rozrůstá o další členy) je součástí vlny „now age“, nové spirituality v hudbě i identitě.

Ochrannou ruku nad nimi drželi od jejich „objevení“ na texaském festivalu SXSW spříznění Animal Collective – na jejich labelu Paw Tracks vydali tři desky a hudebně se pohybují právě mezi psychedelii A.C. a avantgardním Arielem Pinkem. Letos se situace mění a novou, celkem již 8. desku „Xtreme Now“, vydávají sestry Larsonovy po dlouhé 4leté pauze u slovutné značky Carpark Records (Toro Y Moi, raní Beach House). Ve středu 11. května svoji extrémní novinku představí také v MeetFactory.

Prince_Rama_Belcham_FS9A3159-600x

Vyrostly v ášramech, žily v black metalových komunitách, pracovaly pro utopické architekty, psaly spirituální manifesty i kuchařské recepty, vymítaly ďábla pomocí předcvičování na véháeskách, nahrávaly hlasy mrtvých a teď spojují svět extrémních sportů s uměním. Sestry Taraka a Nimai Larson zkrátka žijí naplno a možná i díky tomu dělají tu nejpošahanější cool muziku po sluncem – jmenuje se Prince Rama.

Konceptuální projekt s krišňáckým názvem a psych-dancovým nábojem spatřil světlo světa v roce 2008, kdy zmíněné sesterské duo spojilo během studií na bostonské umělecké škole svoje síly s Michaelem Collinsem. Ještě tentýž rok vydala energií překypující trojka svůj dlouhohrající debut Treshold Dances (Cosmos Recordings), který nastartoval kolotoč reinkarnací, z jehož bláznivého víru vypadne každoročně minimálně jedna neuvěřitelná deska. V roce 2010 to bylo třeba duchařské album Shadow Temple, které vznikalo na místech opředených pověstmi o výskytu spirituálních bytostí, o rok později pak deska Trust Now, o níž se ve své době mluvilo jako fúzi bollywoodského rock ́n ́rollu a kosmické mantry.

Postupnou reinkarnací prošel Prince Rama také po hudební stránce, od freak folkového debutu říznutého transcendetální mystikou se na dalších albech dostává do poloh připomínajících lo-fi pop Ariela Pinka nebo psychedelii kultovních Animal Collective. Zásadní roli tu určitě sehrál fakt, že v roce 2010 si originální projekt pod svoje křídla stáhl právě label jejich Paw Tracks. Deakin s Avey Tarem pak koprodukovali nejen dvě posledně zmiňovaná alba, ale také konceptuální bonbónek, který sesterské duo nadělilo svým fanouškům v roce 2012 ke konci světa ohlášeného mayským kalendářem. Na každým coulem originální desce Top Ten Hits Of The End Of The World se Taraka a Nimai převtělily do celkem deseti fiktivních kapel, jejichž hudební kariéru utnula právě ohlášená apokalypsa.

S dalším albem si projekt zvyklý sázet každý rok jednu desku dal neobvykle načas, čekání se ale podle všeho vyplatilo. Xtreme Now, které letos vychází u slovutné značky Carpak Records (Toro Y Moi, raní Beach House), mnozí hodnotí jako to vůbec nejdivočejší, co zatím kapela vydala. Osobně se o tom budete moct přesvědčit už ve středu 11. května, kdy se metafyzický circus inspirovaný extrémními sporty s názvem Prince Rama představí ve smíchovské MeetFactory. Zůstat doma by byl životní omyl!

PrinceRamaRamp_Will_Rahilly-600x

Více informací naleznete na princerama.com. Vstupenky zakoupíte za 190 Kč na stránkách www.meetfactory.cz, za 190 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích (Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz)a za 250 Kč na místě. Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.


 Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory: