PidiFEST 2016 – pátý ročník studentského  divadelního festivalu začíná ve čtvrtek 5. května v Pidivadle v Praze na Letné.

Pátý ročník divadelního festivalu PidiFEST bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 5.května  v domovském divadle VOŠ herecké v Praze na Letné, v Pidivadle. Kromě večerních soutěžních představení jej doprovodí celodenní program ve formě workshopů, nesoutěžní přehlídky a hudebních představení. O přízeň odborné a divácké poroty se budou ucházet inscenace „Smrtelné hříchy“ VOŠ herecké z Prahy, „Historka Sv. Magdy“ v podání studentů vyšší odborné školy ze Zlína a „Éros a Psyché“, kterou se v Praze představí studenti konzervatoře z Nitry. Která z inscenací bude nejlepší, rozhodne porota ve složení: Pavel Soukup (režisér a grafik), Kateřina Pindejová (herečka), Jiří Koula (redaktor portálu i-divadlo.cz), Natálie Preslová (dramaturgyně, překladatelka, ředitelka festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu) a Martin Hřebačka (producent a pedagog ve škole Michael). Diváci budou mít možnost vyjádřit své sympatie díky ceně publika.

Celý festival je dílem našich studentů, podílejí se na přípravě, jsou pořadatelé, hostitelé, moderátoři a v neposlední řadě i herci. Získávají tak velkou zkušenost s pořádáním takto rozsáhlé akce,” vysvětluje koordinátorka PidiFESTu Lucie Radimerská z VOŠ herecké v Praze.

Letošní festival je otevřen všem návštěvníkům a nabídne velmi široký program. Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění přiveze do Prahy dvě inscenace, již zmiňovanou soutěžní “Historku Sv. Magdy”, ale i “Nízkotučný život”. Domácí VOŠ herecká doplní program nesoutěžními inscenacemi “ReBorn”, pohádkou “Zlatovláska” a monodramatem “Masáž obličeje”.

V doprovodném programu se diváci budou moci zúčastnit workshopů zabývajících se prací moderátora a vyzkoušet si moderní tance nebo se nechat nalíčit od divadelních maskérů.

Pro každý večer festivalu je připraven bohatý afterprogram. Na podiu Pidivadla večer vystřídají herce kapely Victorie a Z hecu nebo Improliga smíšených družstev ze všech přítomných škol a návštěvníků.

Spojíme v čase a prostoru Česko, Slovensko, divadlo, film, hudbu, tanec, hříchy, ctnosti, současnost, minulost, příznivce i odpůrce, ale hlavně se budeme skvěle bavit! Přidejte se k nám, divadlo spojuje!

PidiFest 2016 se koná ve dnech 5. – 8. května 2016, podrobný program naleznete na www.pidivadlo.cz

Grafika:
Adam Virt