PidiFEST 2016 – pátý ročník studentského  divadelního festivalu začíná ve čtvrtek 5. května v Pidivadle v Praze na Letné.

Pátý ročník divadelního festivalu PidiFEST bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 5.května  v domovském divadle VOŠ herecké v Praze na Letné, v Pidivadle. Kromě večerních soutěžních představení jej doprovodí celodenní program ve formě workshopů, nesoutěžní přehlídky a hudebních představení. O přízeň odborné a divácké poroty se budou ucházet inscenace „Smrtelné hříchy“ VOŠ herecké z Prahy, „Historka Sv. Magdy“ v podání studentů vyšší odborné školy ze Zlína a „Éros a Psyché“, kterou se v Praze představí studenti konzervatoře z Nitry. Která z inscenací bude nejlepší, rozhodne porota ve složení: Pavel Soukup (režisér a grafik), Kateřina Pindejová (herečka), Jiří Koula (redaktor portálu i-divadlo.cz), Natálie Preslová (dramaturgyně, překladatelka, ředitelka festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu) a Martin Hřebačka (producent a pedagog ve škole Michael). Diváci budou mít možnost vyjádřit své sympatie díky ceně publika.

Celý festival je dílem našich studentů, podílejí se na přípravě, jsou pořadatelé, hostitelé, moderátoři a v neposlední řadě i herci. Získávají tak velkou zkušenost s pořádáním takto rozsáhlé akce,” vysvětluje koordinátorka PidiFESTu Lucie Radimerská z VOŠ herecké v Praze.

Letošní festival je otevřen všem návštěvníkům a nabídne velmi široký program. Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění přiveze do Prahy dvě inscenace, již zmiňovanou soutěžní “Historku Sv. Magdy”, ale i “Nízkotučný život”. Domácí VOŠ herecká doplní program nesoutěžními inscenacemi “ReBorn”, pohádkou “Zlatovláska” a monodramatem “Masáž obličeje”.

V doprovodném programu se diváci budou moci zúčastnit workshopů zabývajících se prací moderátora a vyzkoušet si moderní tance nebo se nechat nalíčit od divadelních maskérů.

Pro každý večer festivalu je připraven bohatý afterprogram. Na podiu Pidivadla večer vystřídají herce kapely Victorie a Z hecu nebo Improliga smíšených družstev ze všech přítomných škol a návštěvníků.

Spojíme v čase a prostoru Česko, Slovensko, divadlo, film, hudbu, tanec, hříchy, ctnosti, současnost, minulost, příznivce i odpůrce, ale hlavně se budeme skvěle bavit! Přidejte se k nám, divadlo spojuje!

PidiFest 2016 se koná ve dnech 5. – 8. května 2016, podrobný program naleznete na www.pidivadlo.cz

Grafika:
Adam Virt

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit