V roce 2000 byl sneaker svět zvláštní místo. Hodně atletické obuvi dostávalo futuristický vzhled – např. Nike Air Flightposite, adidas Kobe nebo Air Jordan XV byly siluety, které posléze daly za vznik trendu, který se z basketbalového hřiště přesunul i do ulic. Jedním z výsledků je právě Nike Air Presto.

Nike Air Presto 2

Původní myšlenka, která stála v roce 2000 za modelem Nike Air Presto, byla vytvořit univerzální obuv pro muže i ženy, která nohu obejme a splyne s ní jako druhá kůže nebo upnuté tričko. I díky tomuto klíčovému atributu se původně model Air Presto čísloval jako konfekce, tedy XXS-XXL. Ke dnešnímu dni se změnilo leda číslování, designově zůstal Air Presto u minimalismu. Skloubení původní technologie, díky které obuv minimálně zatěžuje chodidlo a umožňuje mu přirozený pohyb, a digitálního tisku svrchního meshe si našla fanoušky jak mezi sportovci, tak mezi vášnivými sběrateli, mezi které patří třeba Young Thug.

Nike Air Presto 3

K sehnání jsou buď online na queens.cz nebo v kamenných prodejnách Queens.


 Nike Air Presto Triple Black
Nike WMNS Air Presto Crimson Red
Nike WMNS Air Presto Triple White

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit