Praha Prabídná je cyklus fotek, zachycující Prahu z jiného pohledu. Ten nastává ve chvíli, kdy jsme zaměřeni na nedokonalosti, které Prahou prostupují.

Pokud se budeme chtít zaměřit na nedokonalosti, vždycky najdeme něco, co nám bude připadat hnusné, nedodělané a zbytečné. Velmi často se ale v Praze stává, že se nemusíme vůbec na nic zaměřovat, stačí jen projít některými místy a nedokonalosti si o svou pozornost řeknou samy, ačkoli bychom je ani vnímat nechtěli.

Praha je právem vnímána jako jedno z nejhezčích a nejnavštěvovanějších měst Evropy.

To všechno známe a jsme si toho vědomi. Existují učebnice a turistické průvodce, co všechno Praha vlastní, které gotické, secesní, barokní a historické stavby navštívit, kde se vyfotit a kde najíst.

Je zde i druhý pohled, který v Praze uvidíte a pravděpodobně to bude ten prvotní. Dojem, který už takovému optimismu neodpovídá. Můžeme ho zaznamenat na frekventovaných místech, jako jsou autobusové stanice, vlaková nádraží, stanice a okolí metra, ale i samotné ulice a domy. Zkrátka místa, které navštívíte při příjezdu do Prahy jako první a kterými budete procházet nejčastěji.

Na tento pohled se právě zaměřuje cyklus s názvem Praha Prabídná.

První článek je detailně věnován Hlavnímu nádraží a Masarykovo nádraží.

Hlavní nádraží denně odbaví okolo 71 tisíc lidí. Masarykovo přes 32 tisíc. Jedná se o dvě nejfrekventovanější nádraží v Praze.

Pro více fotek sledujte Prahu Prabídnou na Facebooku a Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit