Praha Prabídná je cyklus fotek, zachycující Prahu z jiného pohledu. Ten nastává ve chvíli, kdy jsme zaměřeni na nedokonalosti, které Prahou prostupují.

Pokud se budeme chtít zaměřit na nedokonalosti, vždycky najdeme něco, co nám bude připadat hnusné, nedodělané a zbytečné. Velmi často se ale v Praze stává, že se nemusíme vůbec na nic zaměřovat, stačí jen projít některými místy a nedokonalosti si o svou pozornost řeknou samy, ačkoli bychom je ani vnímat nechtěli.

Praha je právem vnímána jako jedno z nejhezčích a nejnavštěvovanějších měst Evropy.

To všechno známe a jsme si toho vědomi. Existují učebnice a turistické průvodce, co všechno Praha vlastní, které gotické, secesní, barokní a historické stavby navštívit, kde se vyfotit a kde najíst.

Je zde i druhý pohled, který v Praze uvidíte a pravděpodobně to bude ten prvotní. Dojem, který už takovému optimismu neodpovídá. Můžeme ho zaznamenat na frekventovaných místech, jako jsou autobusové stanice, vlaková nádraží, stanice a okolí metra, ale i samotné ulice a domy. Zkrátka místa, které navštívíte při příjezdu do Prahy jako první a kterými budete procházet nejčastěji.

Na tento pohled se právě zaměřuje cyklus s názvem Praha Prabídná.

První článek je detailně věnován Hlavnímu nádraží a Masarykovo nádraží.

Hlavní nádraží denně odbaví okolo 71 tisíc lidí. Masarykovo přes 32 tisíc. Jedná se o dvě nejfrekventovanější nádraží v Praze.

Pro více fotek sledujte Prahu Prabídnou na Facebooku a Instagramu.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?