Vystoupením legendy berlínské klubové scény Apparat ve Velkém sále Lucerny, který se odehrál minulou středu, skončil šestý ročník festivalu Spectaculare, jež se zaměřuje především na projekty na poli elektronické a současné vážné hudby.

Minulý týden vyšla Sashu Ringovi aka Apparatovi nová deska s prostým názvem LP5, na které se vrátil po letech koncertování s Moderat k osobnějšímu, niternějšímu sólovému projevu. Za dobu působení v tomto superuskupení se začal mnohem více prosazovat jako jistý vokalista a nové desce jeho hlas dokonce vévodí. Sametové vokály doprovázející téměř každou skladbu dělají z desky sic melancholické, ale jinak příjemné pohlazení.

Apparat si vybral Prahu jako první zastávku na svém turné a bohužel to bylo dost znát. Největší chybou bylo především špatné nazvučení, které však nebývá ve Velkém sále Lucerny výjimkou. Vždy jde velice dobře poznat, že Lucerna na takovýto tip koncertů uzpůsobena není a pokud je tomu jinak, jde především o velkou zásluhu zvukové crew, rozhodně ne nikdy prostoru samotného. Ringovy studené vokály tak zněly snad ještě odtažitěji a vzdáleněji než na nahrávce a celý band se zdál jakoby vytržen z prostoru a v některých momentech zanikal v podivném dunění. Velkým překvapením byla též absence vizuálních projekcí, dala se čekat větší show než pár neonových led tyčí. Spojení se známými Pfadfinderei se přeci přímo nabízelo…

Zkrátka bylo moc dobře znát, že se jednalo o první zastávku na dlouhém turné, navíc v kombinaci s nešťastně zvoleným prostorem vznikl spíš rádoby poslechový večer s hezkou hudbou, avšak nulovou atmosférou. Tak snad příště, Sasho, a někde v komorním klubu!

Hlavu však musím sklonit před Josefem Sedloněm a celým týmem Spectaculare festivalu, kteří rok od roku rostou a neustále překvapují.

foto: Kryštof David

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit