Binární opce bývají často zneužívané pro sliby naprosto nereálných výdělků a zhodnocování obchodního kapitálu.

Burzovní obchodování je záležitostí starou několik století a většina lidí má alespoň zevrubnou představu o tom, jak finanční spekulace fungují. Základním principem je riskování, které může přinést zisky, ale i ztráty.

Ovšem některé investiční nástroje, jako binární opce, mechaniku obchodování tak zjednodušují, že můžou vyvolat zdání, že je s jejich pomocí snadné vydělávat. A toho zneužívají podvodníci.

Podle Opcebinarni.cz zřejmě žádný jiný investiční nástroj nebyl nikdy tak masově zneužíván, jako v současnosti binární opce. Zájemcům je velmi snadné vysvětlit, že pro úspěch stačí správně předpovědět, zda se cena podkladového aktiva pohne nahoru nebo dolů. Nástroji rychle porozumí, a zřejmě proto mají tendenci mu i více věřit.

Pak už stačí naslibovat, že zadarmo dostanete obchodní systém, který vám bude binárním obchodováním vydělávat peníze, a podvod je na světě. Mělo by to být zřejmé ze samotné podstaty takové nabídky, protože peníze zadarmo samozřejmě neexistují.

Kdo se rozhodne takovou nabídku využít, to velmi rychle zjistí. Z obchodního systému zadarmo se totiž v prvním kroku vyklube povinnost poslat peníze na účet k brokerovi, kterého není možné si vybrat, často se dokonce jedná o neregulovanou společnost.

Výsledkem obchodování s dodaným systémem jsou pak dlouhodobé ztráty vlastních peněz. Kdyby někdo sliboval, že bude pro vás podnikat bezúplatně a posílat vám výdělky, většina lidi by takovou nabídku zřejmě ihned prokoukla. U binárních opcí se však z nějakého důvodu nechá mnoho lidí přesvědčit, že jim bude někdo vydělávat peníze zadarmo.

Podstatným závěrem je tedy pouhé opakování faktu, že peníze zadarmo neexistují, a to ani v investičním obchodování. V něm jsou výdělky samozřejmě možné, ale za cenu práce, času a učení.

Podle statistik, které přináší A1Finance.cz, je u brokerů ziskových účtů asi 15 až 35 procent v závislosti na obchodovaném nástroji a makléřské společnosti. To znamená, že většina lidí ve finančních spekulacích neuspěje.

To je třeba mít na paměti, pokud se o tento způsob vydělávání peněz zajímáme. Znamená to totiž, že stejně jako ve všech ostatních oblastech lidského podnikání budeme muset být poměrně výrazně nadprůměrní, abychom dosáhli úspěchu.

A úspěch je spojen s vytrvalostí, trpělivostí, odhodlaností, učením a prací. Pokud nejsme ochotni přinést investičnímu obchodování potřebné oběti, nemá moc velký smysl se do něj pouštět. Protože některé dovednosti je třeba se naučit, takže šance, že budete ihned od začátku dlouhodobě ziskoví, je téměř nulová.

Učení může trvat měsíce nebo dokonce roky. Proto nevěřte nikomu, kdo vám nabízí zkratky, zvlášť když jsou zadarmo.

 

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit