Last Day in Paradise, to je věta, které jste si letos v létě mohli několikrát všimnout. Její autor, Pasta Oner, ji vytvořil na sádrokartonovou desku, která ještě nedávno zakrývala stavbu bezbariérového vstupu do stanice metra Anděl.

Pasta Oner, skutečným jménem Zdeněk Řanda, se narodil se roku 1979 v Trenčíně. Street artem se zabývá už 23 let, dříve byl známý spíše jako uznávaná postava pražské graffiti scény, dělal například vitráž v Paláci Lucerna či mural s názvem Choose To Be Happy v Dejvicích. Nyní nám představuje již svůj 4. sólový projekt, tentokrát s názvem Last Day in Paradise.

11377777_1609300515976792_1994094532_n

A čím by vás výstava měla především zaujmout?  Především tím, že na rozdíl od své minulé výstavy (Man of Fire), Pasta přitvrdil více na instalace v prostoru a všemožné plastiky.
Svou výstavou maleb a dalších objektů chce Pasta upozornit na povahu dnešní konzumní společnosti a po svém ji ironizuje. A co je vlastně obsahem jeho tvorby? Především fascinace světem sexu, bohatství, víry a drahých značek.

Výstava potrvá již jen do 23. listopadu a k vidění toho je opravdu dost, od Mickey Mouse vylézajícího z vajíčka s názvem “MICKEY WAS BORN” který má 60x60x80 cm, šesti obřích zlatých lízátek, která jakoby padala ze stropu na podlahu, až po nástěnnou instalaci staré školní lavice i s židlemi s názvem “LA VIDA LOCA“, ve které je vyryta kresba tetování jihoamerických gangů.

Pastovy malby ve skutečnosti zachycují jiný moment v našem životě – jsou posledním ohlédnutím za zlatým věkem, za dobou, kdy nabrat si do nákupního košíku ohromnou hromadu pestrobarevných výrobků v roztodivných obalech ještě nebyl hřích vůči ekologii.

Zítra máte poslední možnost zajít na výstavu Last Day in Paradise, takže pokud jste příznivci moderního umění, určitě tuto šanci nepromarněte! Navíc již zítra při konečném dnu výstavy, proběhne křest katalogu Last Day in Paradise, který nabídne pohledy do výsledné instalace v prostorách síně Mánes a přinese především reprodukce všech děl, která byla na výstavě vystavena.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?