V pátek 20. 11. proběhla v pražském klubu SaSaZu akce, na kterou netrpělivě čekali fanoušci slovenského hip-hopu. Na stagi se představil bývalý člen skupiny H16 a jeden z nejoblíbenějších slovenských rapperů dnešní doby Majk Spirit, který si s sebou přivezl svou White Show. Na koncertě tedy, jak nadpis napovídá, představil českým fanouškům tracky ze svého alba Y White, které navazuje na první polovinu alba Y Black vydaného v březnu. Na album Y White, vypuštěné do světa v květnu tohoto roku, si Majk pozval zajímavé hosty, jako jsou třeba Ewa Farna, Maxo, Anita Soul a Barbara Weiss.

12094989_1070659492958735_2613466792520668109_o

Spirit je v posledních měsících opravdu k nezastavení, protože propagaci obou alb věnuje většinu svého času, což všichni fanoušci velmi oceňují. Majk totiž své show vozí do měst po celém Česku i Slovensku. A během letních prázdnin vystoupil hned na několika hudebních festivalech jako například Votvírák nebo Hip Hop Kemp, který jsme v srpnu navšívili i my a měli jsme tak možnost natočit s Majkem exkluzivní rozhovor.
I v Praze se tak v SaSaZu představil tento rok už podruhé, na konci května rozpálil vyprodaný klub se svou Black Tour, a proto už při oznámení data dalšího jeho koncertu bylo jasné, že o lístky bude opět obrovský zájem. Což se potvrdilo, protože White Show byla několik týdnů předem vyprodána. Dobrou zprávou pro fanoušky, kteří na akci dorazili, byl i fakt, že si Majk opět pozval zajímavé hosty jako DJ Wiche, Spina a Romana Zámožného. Přímo při jeho vystoupení se s ním pak na stagi představil DJ Grimaso a Live Band.

12227804_1089939134364104_5376348881166616763_n

Ale teď už k jeho show. Spirit se za bouřlivého křiku a potlesku na stagi objevil krátce po dvanácté hodině. Celý koncert začal svým trackem Robím to rád z Y Black a vyprodaný klub se k němu hned přidal. Poté pokračoval několika dalšími hity z Y Black alba jako například DobYjeme svet, Feel Alright a Bol som tu. Nechyběl ani Zbojník, lehce trapový Len tak a Tancujj RMX, kterým rozjel především dámskou část publika. Později však Majk přidal i novější tracky z alba Y White jako třeba Šampuss, Ypsilon, ale hlavně zatím asi nejznámější Primetime, kterým se s fanoušky i rozloučil. Celá show měla velmi pozitivní atmosféru, ale jak už je u Spirita zvykem, mezi písničkami nechybělo ani jeho osobní sdělení a lehké kázání k současné generaci mladých lidí. Fanoušci tak z koncertu odcházeli s nezapomenutelným zážitkem. Akce však ještě nekončila, na stagi se znovu představil DJ Roman Zámožný a po něm DJ Spin. To ale nebyl jediný připravený program, od dvou hodin ráno totiž v nedalekém klubu Uhelna začínala oficiální afterparty, kde vystoupili další představitelé slovenského hip hopu, a to hlavně OTIS a CIGO ze skupiny H16, po nich se v pozdních hodinách na stagi ještě vystřídali DJs Orion, Mike Trafik a Chose.

12278915_1089928624365155_6280640902968210124_n

Majk Spirit tak znovu dokázal, že je právem považován za výborného slovenského rappera, který se snaží svým fanouškům předat část svých zkušeností a životních mouder. Tenhle rok byl pro něj velice úspěšným, a to díky veřejností dobře přijatým dvojalbem. Teď už se můžeme jenom těšit, “čo všetko má tento chalan za lubom” na svém dalším albu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit