Podnikání je cesta, která je dnes otevřená naprosto každému. Lidé dnes mohou podnikat naprosto v každém oboru, po jakém se jim zachce. V poslední době se stává velice populární franchising, což je podnikání na základě licenčních smluv. Jedná se vlastně o takové podnikání, kdy podnikáte pod společností, kterou si zvolíte, a nemusíte tak zakládat novou obchodní značku a bojovat s konkurencí ihned na začátku, protože vámi vybraná značka už má většinou nějakou tu svou minulost a v současné době se drží na trhu zuby nehty a lidé o ní vědí. Sice se v tomto směru jedná o jakési ulehčení situace, ale na druhou stranu se není zrovna čím chlubit, protože přece jenom bude na vaše bedra kladena obrovská zodpovědnost. Sice můžete společnost posunout nahoru, ale dolů ani o milimetr.

Podnikání pomocí franchisingu je naprosto jednoduché. Nejdříve si vyberete společnost, která touží po svém franšízantovi, tudíž po někom, kdo si rozjede svou vlastní prodejnu či pobočku a bude se o ni starat jako o vlastní. Pro společnost je to jisté rozšíření, aniž by se o pobočku musela jakkoliv starat. Většinou si totiž franšízant musí sehnat prostory dle požadavků, následně si nabere personál, vybaví si svou prodejnu a tak dále. Vše má umožněno při podpisu licenčních smluv (licenční smlouvy jsou většinou tou největší investicí, protože si je musíte na nějaká léta odkoupit).

Pak už jen sdílejte vizi společnosti!

Po tomto krušném začátku si však budete moct řídit svou vlastní pobočku pod značkou, která má na trhu své postavení a která je lidmi všeobecně známá. Na vás však už je jenom jediný úkol, a to držet se vize franšíz. Tato vize je vždy jakýsi cíl, k němuž společnost směřuje, a tak se musíte soustředit na to, abyste si ji i vy kladli jako za takový cíl číslo jedna.

K podnikání pomocí franchisingu je tak nutné mít jen začáteční kapitál, který je však nutný i při jiném podnikání. Pak už to jde jako po másle!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit