Vybíráte dovolenou na last minute? Nemůžete se rozhodnout a chybí vám dávka inspirace? A co kdybychom se společně zaměřili na Chorvatsko? Máme pro vás totiž pět důvodů, proč se sem letos vydat na dovolenou. Pohodlně se usaďte a přeneste se společně s námi do země, která si v ničem nezadá s karibskými destinacemi a pohodovou atmosférou, jež prostě k létu patří.

Důvod č. 1: Blízká destinace

Do Chorvatska to je po silnicích asi 750 kilometrů. Vzdušnou čarou ještě o 225 kilometrů méně. Do pevninských destinací se navíc dostanete pohodlně automobilem. Některé z ostrovů jsou pak dostupné prostřednictvím mostů, které je spojují s pevninou anebo trajektovou přepravou. Tak či onak jde ale o blízkou destinaci, takže s dopravou nebudete mít sebemenší problém.

Důvod č. 2: Cenová dostupnost

Chorvatsko je lokalitou, která vyniká také svou cenovou dostupností. Navíc si zde můžete zvolit různé možnosti ubytování – od levných apartmánů a vilek, které je možno pronajmout hned po příjezdu od místních, až po luxusní hotelové resorty s kompletním výčtem služeb, za které si už ale odpovídajícím způsobem připlatíte.

Důvod č. 3: Nádherné moře a příroda

Dalším důvodem, proč do Chorvatska míří turisté z celého světa, je i přenádherné moře, bohatý podmořský život a bujná okolní fauna i flóra. Barva moře v některých lokalitách se může bez uzardění rovnat barvě moře v Karibiku. Jedinečnou atmosféru místa pak už jen dotváří všudypřítomné borovice a cypřiše.

Důvod č. 4: Výborné jídlo a pohostinnost místních

Pokud si chcete v Chorvatsku doopravdy pochutnat, pak si nechte připravit pokrm přímo od místních. Hranolky a hot dogy tak vyměníte za luxusní hustou polévku maneštrau, pljeskavicu nebo tradiční dalmatský guláš jménem dalmatské brodetto. Ke každému pokrmu navíc většinou dostanete nějakou maličkost, která poukazuje na pohostinnost a srdečnost místních obyvatel.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit