Vybíráte dovolenou na last minute? Nemůžete se rozhodnout a chybí vám dávka inspirace? A co kdybychom se společně zaměřili na Chorvatsko? Máme pro vás totiž pět důvodů, proč se sem letos vydat na dovolenou. Pohodlně se usaďte a přeneste se společně s námi do země, která si v ničem nezadá s karibskými destinacemi a pohodovou atmosférou, jež prostě k létu patří.

Důvod č. 1: Blízká destinace

Do Chorvatska to je po silnicích asi 750 kilometrů. Vzdušnou čarou ještě o 225 kilometrů méně. Do pevninských destinací se navíc dostanete pohodlně automobilem. Některé z ostrovů jsou pak dostupné prostřednictvím mostů, které je spojují s pevninou anebo trajektovou přepravou. Tak či onak jde ale o blízkou destinaci, takže s dopravou nebudete mít sebemenší problém.

Důvod č. 2: Cenová dostupnost

Chorvatsko je lokalitou, která vyniká také svou cenovou dostupností. Navíc si zde můžete zvolit různé možnosti ubytování – od levných apartmánů a vilek, které je možno pronajmout hned po příjezdu od místních, až po luxusní hotelové resorty s kompletním výčtem služeb, za které si už ale odpovídajícím způsobem připlatíte.

Důvod č. 3: Nádherné moře a příroda

Dalším důvodem, proč do Chorvatska míří turisté z celého světa, je i přenádherné moře, bohatý podmořský život a bujná okolní fauna i flóra. Barva moře v některých lokalitách se může bez uzardění rovnat barvě moře v Karibiku. Jedinečnou atmosféru místa pak už jen dotváří všudypřítomné borovice a cypřiše.

Důvod č. 4: Výborné jídlo a pohostinnost místních

Pokud si chcete v Chorvatsku doopravdy pochutnat, pak si nechte připravit pokrm přímo od místních. Hranolky a hot dogy tak vyměníte za luxusní hustou polévku maneštrau, pljeskavicu nebo tradiční dalmatský guláš jménem dalmatské brodetto. Ke každému pokrmu navíc většinou dostanete nějakou maličkost, která poukazuje na pohostinnost a srdečnost místních obyvatel.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?