V pražské galerii DSC, v Dlouhé ulici, je od 5. října do 9. listopadu k vidění výstava Art Is Truth, jednoho z nejpopulárnějších českých umělců současnosti.

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, se po dvou letech od své poslední výstavy Last day in Paradise v pražském Mánesu vrací opět s něčím neočekávaným.

Výstava, kterou s motivy tzv. “bad guys”, jako jsou Pablo Escobar anebo Tony Montana, kterého zahrál Al Pacino, protíná velká světelná kostka se svými náboženskými symboly a názvem Mandala, je opět dechberoucí.

Pastova díla jsou vytvořena za použití olejomalby a nezklamávají ničí očekávání. Hned u vstupu do galerie můžeme zpozorovat dílo skládající se ze dvou obrazů. Náboženské motivy, dvě kontrastní barvy a vylučující se věty “Love us! Hate us!” zobrazují konflikt mezi něčím všedním a nevšedním.

“Název Art is Truth vnímám jako tvrzení, že umění dokáže skvěle odrážet realitu, často dost nepříjemnou, a ukazovat ji ve světle a formě, před kterou normálně zavíráme oči. Divák skrze umění unese hodně,” vyjádřil se sám autor pro Lidovky.cz. Na místě události nám Pasta Oner na otázku, jaký má pocit z toho, že na vernisáž dorazilo tolik lidí, odpověděl: “Hahaha, skvělej! I když by se mohlo zdát, že po tolika letech, co to dělám, se to dá už předpokládat, ne vždycky je to jistý a pro mě je to, že lidi přijdou, samozřejmě největší odměna za tu moji práci. Jsem samozřejmě nadšenej, mám velkou radost.”

V další části jsou olejomably proložené kovovými konstrukcemi/díly a místnost protínají i dveře s motivem Ježíše. Že by nebeská brána?

Více už nebudeme prozrazovat a doporučujeme se na výstavu zajít podívat!

foto: Kristýna Mergeščíková (@cvk.e)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit