“Dobrý den, jmenuji se Martin a je mi osmnáct let. Už několik let se snažím podnikat a rozjíždět svůj vlastní byznys. Právě jsem absolvoval tři přednášky finanční gramotnosti a přečetl jednu knihu o marketingu od arménského autora. Mohl bych si s vámi domluvit schůzku v KFC a nabídnout vám ty nejlepší podmínky pro uzavření životního pojištění?”

Takhle nějak vypadá standartní nabídka finančního poradce z OVB, který se bezhlavě vrhá do těch nejtemnějších zákoutí pojišťování.

A co je to vlastně OVB? Je to seskupení náctiletých nejlepších byznysmenů a finančních inovátorů na světě. Vyznačují se špatně ulíznutými vlasy, modrými obleky z Lidlu a auťáky zaparkovanými na zákazech zastavení. Nutno říci, že tyto špatně zaparkované bouráky bývají zpravidla na leasing, nebo zacvakané milujícími rodiči, u kterých synátor stále bydlí.  

Přístup těchto géniů a celkově celé OVB je velice precizní, což dokazuje jejich skvělá pověst. Rozhodně od nich nečekejte sebestředný a egoistický přístup, vše vám bude řádně vysvětleno a vy zaručeně nepojistíte třeba “opičky na gumě”, jak pravil jeden moudrý finalista a držitel nejnižší výhry v AZ kvízu.

Těmto poradcům je v zásadě jedno, co pojišťují, hlavně že z toho kouká tučný profit.

Na již zmíněné schůzce ve fastfoodu se budete cítit jako v sedmém pojišťovacím nebi. Do hlavy vám budou vtloukána ta nejsladší čísla a nabídky se k vám pohrnou na zlatém podnose, jako v pohádce. V mnoha aspektech se tato schůzka bude shodovat se slovním výstupem jehovistů na Smíchově. Až vám bude po tříhodinovém vyčerpávajícím dialogu, jenž byl z poloviny zaplněn smutnými životními příběhy pana poradce, domazán med kolem úst, budete vyzván k podpisu smlouvy s velikostí písma 2,5 – samozřejmě ne z důvodu utajení informací, které nejsou pro vaše oči, ale kvůli úspoře papíru. OVB totiž taky mimo jiné pomáhá životnímu prostředí.

Ale pozor, není to práce pro každého!

Pokud byste se někdy chtěli vydat touto cestou pojišťováků, nezapomeňte sdílet motivační citáty, fotit se u cizích aut a následně tyto fotky obdivovat na sociálních sítích se svými přáteli, kterým každý večer můžete poslat alespoň tři nabídky na členství a vysoký post v OVB po vašem boku. Nejlepší také bude, když nedostudujete střední školu a vzdělání hodíte již v útlém věku za hlavu… Proč taky studovat, když se i Bill Gates, Steve Jobs a Mark Zuckerberg na studium vykašlali. Jediné, co je v této sféře podnikání vyžadováno, je IQ na úrovni houpacího koníka, značný inteligenční deficit a chybějící svědomí. Snažte se také prát jako lev o ty nejvyšší pozice a přinejlepším i střílet góly za fotbalový tým Slavia Vejprnice. Jedině tak budete neprůstřelným poradcem!

Autoři článku: Jan Faltus a Jan Fiedler

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit