Pražské zastupitelstvo v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem v pondělí oznámilo, že se chystá veškeré vozy pražské MHD přebarvit do jednotného červeno-bílého kabátku. Tímto krokem každopádně zvedli ze židle fanoušky pražské Sparty, kteří se proti tomuto kroku bouří.

Novými barvami má v plánu Prahu přebarvit veškeré vozy MHD, jak autobusy, tramvaje, tak také i metro, aby byly jednoduše rozpoznatelné pro cestující. „Pražskou integrovanou dopravu sjednotíme do stejných barev, aby byla na první pohled rozpoznatelná,” vyjádřil se na Facebooku primátor Zdeněk Hřib.

Tento krok každopádně vzbudil velké ohlasy u fotbalových fanoušků pražské Sparty, kteří svou nevoli dávají vědět na sociálních sítích. „Nechutnost! Nechápu, jak si tohle může Praha dovolit! Už nikdy nepojedu tramvají, ani moje děti ani jejich děti,” zní jeden z komentářů na sociálních sítích.

Redakce Czechmagu se proto vydala do jedné nejmenované hospůdky na Letné, aby se na názor ohledně nového laku MHD zeptala přímo místních fanoušků. I tam se ale člověk setkal s negativními reakcemi.

„Budu jezdit autem. Já do té sešívané tramvaje nevlezu, je to plivanec do ksichtu všem slušným fanouškům fotbalu, ať si tou tramvají jezdí třeba na EDEN! Smrt Slávii,” říká nám Karel P. mezitím, co před námi demonstrativně pálí pražskou Lítačku.

„Ať si to strčí třeba do p*dele! My vyhrajeme pohár, sešívaný tramvaje jsou k smíchu,” přidal se další fanoušek v hospodě.

Naopak fanoušci Slavie a klub přátel KFC se radují, konečně totiž budou moct po Praze cestovat v barvách svého oblíbeného klubu. „Je to pocta, škoda, že se toho nedožil Pepa Bican, sparťani si můžou trhnout!” zní komentář z druhé strany barikády.

Redakce se také snažila sehnat vyjádření majitele sparťanského klubu Daniela Křetínského, ten se ale odmítl vyjádřit a nebere telefony.

Nové barvy se zalíbily také Brnu, které požádalo, jestli by svou dopravu nemohlo sjednotit s Prahou, později ale svou žádost stáhlo, po odborném přezkoumání úředníky, kteří zjistili, že Brno nemá metro.

twitter.com/kozakr
zdroj: twitter.com/kozakr

Budete jezdit MHD se slávistickým designem?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit