Chodíte často domů z práce znechucení a frustrovaní? V práci svou nechuť dusíte a doma si svou frustraci vybíjíte? Možná si myslíte, že si práci „netaháte domů“, ale velká nespokojenost v práci může váš život ovlivnit více, než si by se mohlo na první pohled zdát. Dnešní trh práce kvete a nikdy nebyla vhodnější chvíle k hledání nového nebo lepšího zaměstnání než je právě nyní. Zkvalitněte svůj život vhodnějším zaměstnáním pro vás a uvidíte, že to ocení i vaše nejbližší okolí, říká ing. Šťastná ze společnosti 123jobs Media s.r.o., provozovatele tuzemských i zahraničních pracovních portálů.

“Zaměstnání, ve kterém nejste spokojeni, kde se jen zbytečně trápíte, rozčilujete nebo máte pocit bezradnosti váš život negativně ovlivňují i v soukromí. Bolesti hlavy, únava, nespokojenost nebo jiné důvody mohou vést až k nepříjemným depresím.”

Hledejte práci on-line z pohodlí domova

Udělejte radikální krok a obraťte svůj život k lepšímu. S pomocí webových portálů 123jobs.cz, Abecedaprace.cz nebo Personalistka.cz to nebude nic složitého. V jednoduchém filtru si zadejte všechny své požadavky a vyhledejte si novou práci. Na vybrané nabídky pak odešlete přes pracovní portál svůj životopis společně s motivačním dopisem a kontakty.

Jak napsat životopis a motivační dopis

Pokud vás zaujala konkrétní inzerce práce a vy se rozhodli na nabídku odpovědět, mějte na paměti, že personalisté stráví nad jedním životopisem v průměru 20-30 vteřin. Vytvořte si proto strukturovaný (CV) životopis. Základní údaje, jako je jméno a příjmení, adresa a kontakt na vás je samozřejmostí. Pozastavte se například nad svojí emailovou adresou, zda máte její název profesionální. Názvy mailových adres ve zdrobnělinách, zvířátek nebo nesmyslů nikoho neuchvátí – naopak mohou zaměstnavatele i odradit. Zadejte vaši maximální dosažené vzdělání a posledních pět zaměstnání, počínaje tím posledním. Pokud máte za sebou nějaké rekvalifikační kurzy, nezapomeňte je uvést, stejně jako znalost jazyků, práci na pc a jiné dovednosti. Nezapomeňte zmínit veškeré reference a recenze od předchozích zaměstnavatelů.

V motivačním dopise vždy poděkujte za případné osobní setkání a stručně vysvětlete, proč by si oslovená společnost měla vybrat právě vás.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit