Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že se chystá od pondělí zakázat vnitřní akce nad 10 lidí a venkovní akce nad 20 lidí. Spousta lidí se teď ptá, jak má trávit volný čas a věnovat se sportu. Jelikož i my, stejně tak jako pan ministr, myslíme na vaše zdraví a zároveň na vaše neposedné zadečky, rozhodli jsme se vám pár aktivit poradit!

Podzim udeřil v plné síle a nikomu se nechce hromadně sportovat v zimě venku, navíc každý správný sečtělý člověk ví, že Klapzubova jedenáctka se z maximálně deseti lidí nepostaví. Navíc hrát fotbal v hale je jako řídit auto s automatem, jde to, ale požitek žádný.

Možná si říkáte, a co třeba takový basketbal? Jo, ten by asi hrát šel. Každopádně všichni moc dobře ví, že Češi basketbal hrát neumí, možná až na Tomáše Satoranskýho, kterýmu stejně nikdo nevěří, že nemá afroamerický předky.

Co se týče národního sportu, hokeje, tak ten je v Česku národní pouze, když se hraje mistrovství světa. Takže si tu nemá vůbec cenu na cokoliv hrát. Existuje ale množství jiných sportů, které si zahrát můžete.

Šachy

Geniální možnost, jak si procvičit mozkové závity a zaměstnat vaše neposedné zadečky. ANO, šachy jsou sport a pokud tento fakt popíráte, tak okamžitě přestaňte tento článek číst. Šachy jsou totiž deskový sport pro dva hráče. Hrají se na šachovnici, což je čtvercová deska rozdělená na 8×8 polí, kde se podle nějakých pravidel pohybuje s dost divně vypadajícíma figurkama.

Kámen, nůžky, papír

Ano, přesně tak. To je přesně ta hra, ve které jste vždycky prohráli. Je třeba se připravit, že v prohrané jízdě asi budete i nadále pokračovat, ale hlavní je přece se zúčastnit a ne vyhrát. PS: Vždycky začínejte papírem.

Židličkovaná

Klasická hra pro děti a technaře. Vytvoří se kroužek židlí, kterých je o jednu méně než hráčů. Hraje hudba. Jakmile hudba přestane hrát, tak si hráč musí sednout. Na koho židle nevyjde, tak vypadá. Vyhrává ten, kdo zůstane sedět jako poslední. A znova a znova a znova. Naše redakce doporučuje pouštět si jako podklad nejnovější album od uskupení Moderat.

Na schovávanou

Další skvělá hra pro děti, která se dá aplikovat na dnešní hygienická opatření. Zahrajete si, a ještě udržíte dvoumetrové rozestupy. Nevýhodou je, že vás nikdo možná hledat nebude.

Workout podle Marcuse Revolty

Ano, vraťme se zpátky do roku 2013, kdy dětská hřiště okupovaly skupinky holohlavých náctiletých chlapců, a věnujme se údržbě duše i těla. Workout je skvělou možností jak sportovat. Dětská hřiště teď navíc budou prázdná, jelikož bio matky nechávají své ratolesti doma, aby nechytly smrtící vir. Stačí tepláky, mikina a Marcus Revolta do uší. Tak snadné to je. Můžete s sebou vzít i vaší polovičku, které každý den říkáte, že ji to sluší, ale v hlavě víte, že přibrala.

Jako bizárek na závěr přidáváme nekvalitní tvorbu z české kotliny. Ať se vám lépe sportuje.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit