Propařená noc si žádá před spaním i plné bříško, aby ráno nebyla ta kocovinka tak strašná… i když bude. Jsou čtyři ráno a ty zíráš na zhaslou ceduli tvého oblíbeného kebabu. A právě proto je tu tento článek, který ti poradí, kde se v noci v Praze najíst.

Každý z nás to zná. Potuluješ se noční Prahou se dvěma promile v krvi a prázdným žaludkem, říkáš si, že to vydržíš a dáš si něco až doma. Bohužel noční tramvaj stále nejede a tobě se v hlavně tvoří myšlenka, že by sis něco malého dal vlastně i teď. Ačkoliv se to může zdát zvláštní, tak najíst se v noci v Praze není úplně tak jednoduché, jak se může zdát. Kapitalismus je nekompromisní a i podnikatelé musejí někdy spát, což se o nás alkoholicích říct nedá. Většina pohostinství zavírá úderem desáté hodiny a večerky jakbysmet, takže ani dynastie Nguyen tvůj prázdný žaludek nezachrání. Co teď?

Tento článek vznikl pod dozorem zkušených gurmánů a alkoholiků.

Neboj se nic. V naší redakci jsem se rozhodli vydat se do terénu, obětovat svá vlastní játra a žaludky a najít pro tebe místa, která tě pohostí i po půlnoci. Vybírali jsme dle základních kriterií – dostupnost, otevírací doba, gastronomický zážitek a nesmí se jednat o fast food řetězec.

PIZZA BORSALINO

Ostrovní 34, Praha 1 – Nové Město, 110 00

Kdo nikdy nebyl v Borsalinu, tak nikdy neochutnal dobrou pizzu. Skromná pizzerie u Národní třídy, která ale nabízí výborný gastronomický zážitek. Za pár pětek dostanete chutný trojúhelníček tohoto italského bohatství, a ještě si ho můžete vylepšit omastkem dle vaší chuti.

Otevírací doba: 11:00 – 05:00
Dostupnost: Výborná
Gastronomický zážitek: Chuť Itálie rozplývající se v ústech.

CRAZY WOK

Spálená 87/11, Praha 1 – Nové Město, 110 00

Klasická asie kousek od centrální tramvajové zastávky Lazarská, kde si své jídlo můžete originálně sestavit dle své chuti. Vnitřní prostory nabízí skromné posezení, a nebo si můžete nechat jídlo zabalit s sebou zcela zdarma do plastového obalu.

Otevírací doba: 11:00 – 03:00
Dostupnost: Výborná
Gastronomický zážitek: Wok v českém podání.

ŽRASSO LETNÁ

M. Horákové 141/70, Praha 7 – Bubeneč, 170 00

Pro flašku vína do Žrassa a pak na Stalin. Klasický letní scénář většiny pražské mládeže. Tenhle nonstopáč má všechno, co potřebuješ. Koupíš zde cigára, alkohol, různý pomazánky, pečivo, a nebo si můžeš od sympatického personálu nechat udělat řízek s bramborem či smažák v housce. A ty ceny, panečku, ty ceny! Jo, a za pultem vám půjčí i otvírák, co víc si můžete přát?

Otevírací doba: NONSTOP
Dostupnost: Výborná
Gastronomický zážitek: Česká klasika, aneb pivo, smažák, hranolky. 

MARJÁNKA

Na Bělidle 38, Praha 5 – Anděl, 150 00

Tento klenot českého pohostinství se nachází jen pár kroků od Andělu v ulici Na Bělidle. Marjánka je typická česká jídelna, kde si může člověk dát výbornou svíčkovou nebo rajskou se šesti. Kuchařky jsou vždy přijemné a vyvolají ve vás nostalgický pocit, když jste jako malý navštěvovali školní jídelnu.

Otevírací doba: NONSTOP

Dostupnost: Chvalitebná

Gastronomický zážitek: Vzpomínky na školní jídelnu o půl druhé v noci.

Roma Uno – Pizzeria & Ristorante

Jagellonská 1634/16, Praha – Vinohrady, 130 00

Klasická česká pizzerie, která nenadchne, ale taky neurazí. Prostory restaurace se nachází ve sklepě, kam se musí po schodech, takže pozor na promile, mohlo by to bolet. Nabízí standardní druhy pizzy, bohužel ceny jsou v tomto případě trochu vyšší.

Otevírací doba: NONSTOP
Dostupnost: Dobrá
Gastronomický zážitek : Česká pizzoška.

Hospůdka v Ateliéru

Vinohradská 117

Kousek od Jiřáku, přímo na Vinohradské se nachází Hospůdka v Ateliéru. Levná plzínka a výborné jídlo, které vám uvaří i po půlnoci. Všechno podtrhuje příjemný a čistý interiér, což vás sice jako opilého a hladového nebude zajímat, ale je to tak.

Otevírací doba: 11:00 – 03:00
Dostupnost: Dobrá
Gastronomický zážitek: Česká klasika vyšší třídy.

Royal Kebab

Lazarská 6/2, Praha 2 – Nové Město, 120 00

Výborný kebab s milou obsluhou, který má navíc otevřeno 24/7. Podnik tedy můžete využít jako místo pro pozdní večeři, anebo brzkou snídani. Navíc přímo naproti je rovnou i centrální přestupní zastávka nočních tramvají.

Otevírací doba: NONSTOP
Dostupnost: Výborná
Gastronomický zážitek: Závan Turecka přímo na Lazarské.

No, a nebo můžete zajít do McDonaldu nebo Burrito Loco, které mají většinou otevřeno až do rána, čímž se ale připravíte o kvalitní gurmánský zážitek.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit