Patříte mezi milovníky literatury a rádi se při čtení necháváte unášet za hranice všedních dnů? Pak vás jistě zaujme připravovaná fantasy kniha GALATEIA Volání moře od české autorky Marty Cottora. Romantický příběh o mořských bytostech, plný emocí a legend, doplní unikátní podvodní fotografie Lucie Drlíkové. Hlavní postavy na nich ztvární známé tváře jako třeba Klára Issová, Václav Noid Bárta nebo Anna Julie Slováčková. Část financí z prodeje knihy půjde na podporu nemocných cystickou fibrózou.

Kniha GALATEIA Volání moře je romantickým fantasy příběhem z ostrova Martinik v Karibském moři. Hlavní hrdinkou je nádherná dívka, která v sobě skrývá tajemství mořských bohů. “Jedná se o příběh plný emocí, vášně a legend. Čtenáři se jeho prostřednictvím přenesou pod vodní hladinu do světa magické hlubiny, kde alespoň na chvilku zapomenou na každodenní starosti. Budou tak mít možnost poznat zcela neprobádaný svět a znovu snít, bez ohledu na to, zda jsou mladí nebo zralého věku,” vysvětluje autorka Marta Cottora.

K tomu, aby čtenáři měli opravdu autentický zážitek, pomohou i podvodní fotografie. Ty jsou zpracovány na míru dle knižní předlohy a fantasy postavy na nich ztvárňují Klára Issová, Václav Noid Bárta, Anna Julie Slováčková a další osobnosti. “Půjde o první takto unikátně zpracovanou knihu u nás. Celý příběh bude ilustrován jedinečnými podvodními fotografiemi Lucie Drlíkové. Kvůli fotografiím bude kniha dokonce vytištěna na speciálním papíře,” doplňuje Marta Cottora.

Kniha zatím čeká své vytištění. Na svět by měla přijít v dubnu na speciálním velmi kvalitním papíře a se sametově hebkou obálkou. Stane se tak ale pouze za předpokladu, že se ve sbírce na crowfundingovém portálu Hithit.cz povede vybrat částka potřebná k jejímu vydání. Pokud se rozhodnete vydání knihy podpořit, máte možnost vybírat z celé řady zajímavých odměn. Kromě limitovaného prvního vydání GALATEIA Volání moře můžete získat třeba kurz potápění, obleček mořské panny, náramek s aquamarínem, náhrdelník nebo šaty jedné z hlavních postav. Dále je ve hře třeba i možnost stát se jednou z postav v dalším díle podmořské ságy.

Část výtěžku z prodeje knihy poputuje na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou, z. s. Právě lidé s tímto onemocněním toho totiž mají s podmořským světem hodně společného. “Děti s cystickou fibrózou bývají často označovány jako ‘slané děti’. Jejich pot je totiž pětkrát slanější, než je tomu u zdravých jedinců. Příběh knihy se odehrává ve slaném moři, kde se naši hrdinové pod vodou stejně jako pacienti s cystickou fibrózou nemohou jen tak nadechnout,” vysvětluje propojení Martina Cottora.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit