J.R.R Tolkien – zakladatel fantasy žánru, jak ho známe dnes a tvůrce světa zbožňovaného fanoušky po celém světě. Jeho Pán prstenů a Hobit se stali legendami, stejně tak, jako jejich filmové verze. Jenže dílo tohoto génia sahá mnohem dál a zmíněné příběhy jsou jen střípky rozsáhlého celku.

Svět, ze kterého pochází, se v plné kráse rozprostírá například v „kronice“ Silmarillion nebo sbírce Nedokončené příběhy, z níž se pod světla reflektorů pomalu dostává nový kousek, Horn of Gondor. Tentokrát v tom ale mají prsty Češi.

Za vším stojí umělecký spolek Rosenthal, který se zabývá vlastní filmovou a divadelní tvorbou. Jak sami uvádějí, jsou zarytými Tolkienovými příznivci, a tak nemohli jinak než na jeho počest zpracovat do filmové podoby další úsek neuvěřitelné historie Středozemně. A to s jasným cílem. S co možná největší autenticitou natočit krátkometrážní snímek sledující cestu gondorského bojovníka, Borondira, jenž byl vyslán, aby našel ztracený národ Pánů koní a požádal je o pomoc Gondoru v nadcházející velké a kruté bitvě.

Ačkoli se jedná o film takříkajíc od fanoušků pro fanoušky, nečekejte žádné amatérské video. Opak dosvědčuje nejen profesionální technika, která je povinnou samozřjemostí, ale i fakt, že bude příběh natáčen v originálním jazyce, tedy angličtině. To by samo o sobě nebylo nic zas tak výjimečného. Co už ale překvapit rozhodně může, je skutečnost, že kromě tzv. Common Speech, jak ji obyvatelé Středozemě nazývají, zde uslyšíte i dialogy například v Černém jazyce Mordoru.
Lingvistická stránka však není jediným tahákem. Roky věnované pečlivému studiu historie, kultury a politiky Středozemě obrátili tvůrci ve věrné kostýmy i napodobení charakteristik jednotlivých národů ve filmu zachycených.

Ani herci nezůstanou pozadu. Hlavních rolí se chopili profíci ze skupin Merlet a Maledictus. Ti stojí právem na předních příčkách českého šermu a podíleli se na takových dílech jako jsou Letopisy Narnie nebo seirály Knightfall a Mušketýři z produkce BBC.

Jak už to ale bývá, film stojí nějaký ten zlaťák, a to i v případě, že tvůrci do své kapsy nechtějí ani jeden. Proto svůj záměr pověsili před pár dny na Kickstarter a doufají, že se jim podaří vybrat částku, která by jejich dlouholetý sen umožnila.
V případě, že by se jim ale do rozpočtu sešla suma větší, chtějí posunout svou představu ještě dál a z 15minutového filmu udělat celovečerní zážitek se vší nezbytnou parádou.

Pokud vás tedy projekt zaujal, máte ještě pár dní na to ho podpořit a získat samozřejmě i zajímavou, originální odměnu. Každopádně držíme jako oddaní tolkienovští fanoušci palce a věříme, že nám na obrazovky přistane ta nejlepší možná verze.

autor: Kristina Klaudyová 

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE