Současný netradiční obrazový průvodce a “návod na život” v regionu bývalého Rakouska-Uherska. 365+ fotografií nahých lidí v ulicích a interiérech Brna, Bratislavy, Budapešti a Vídně od progresivního umělce Martina Gabriela Pavla.

V pořadí již třetí kniha fotografického projektu Daily Portrait. Zatím největší, nejodvážnější a nejvýpravnější. Velikost knihy bude velkolepých 30x40cm a bude mít 500 stran v propracované pevné vazbě.

Vydejte se s autorem na výpravu čtyřmi zeměmi v devíti ročních obdobích mezi roky 2018–2020. Provede vás po tajemných magických místech, která již neexistují nebo brzy existovat nebudou. V knize naleznete i ikonickou architekturu měst a nahlédnete do bytů jejich obyvatel. Zažijte skrze velké formáty fotografií v knize pocit z měst, jejich náladu a ducha místa. Lidé v knize jsou nazí v rušných ulicích i v osamocených odlehlých periferiích.

Sterilizace měst

Fotografie doprovází román. V knize se dozvíte, jak se vzrůstající nudě a sterilitě prostředí postavili hrdinové na fotografiích. Lidé různých etnik, národností, vyznání, tělesných proporcí i věku. Kde je hranice mezi utopií a dystopií?

„Ve městech ubývá míst, která nám poskytují duševní očistu svojí přirozeností. Ubývá míst, kde můžeme být sami sebou,“ říká Martin Gabriel Pavel, autor již několik let trvajícího projektu Daily Portrait.

Odbojem proti sterilizaci měst jsou i komunity jako dílna kol s veganskou kuchyní v Brně nebo umělecké studio expatů v Budapešti.

 

Dílna kol se nyní nachází v obklíčení nových komplexů kanceláří a studio v Budapešti již bylo vyhnáno na jiné místo.

Také Bratislava se mění před očima. Na poslední chvíli se podařilo zachytit její postkomunistický ráz. Dom Odborov a další světově hodnotnou architekturu čeká demolice a nahradí ji bezduchá průměrná architektura.

Vídeň má svá malá města ve městě. Kleingartenvereine jsou plné malých domků, připomínající měřítkem japonské ulice. Lidé tam své domky upravují dle svého vkusu, často velmi ironicky a s humorem. Jaké to osvěžení v jinak čím dál více sterilním městě.

PODPOŘTE VZNIK KNIHY V RÁMCI PROBÍHAJÍCÍ CROWFUNDINGOVÉ KAMPANĚ ~ crowdfundingová kampaň ~ web projektu ~ instagram.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit