Tento týden se ven dostalo několik zajímavých rapových novinek od hlavních reprezentantů slovenské scény. Již v minulém týdnu nás Separ na svém Instagramu upozorňoval na svůj nový singl, který měl být vydán tradičně v neděli večer, takže začnu právě jím.

Singl se jmenuje Viem a o produkci se postaral SpecialBeatz, který produkoval zatím všechny vydané songy Ektora z jeho nadcházející desky Detektor včetně hitu Jak Jinak. Trapový beat, který SpecialBeatz vytvořil, ukázal velký potenciál, který dovršil Separ svojí flow, ve které zmiňuje svoji budoucí úlohu otce, zklidění sebe samého či jeho vztah s Tinou. Jeho manželka Tina, která se objevila na refrénu, se v tomto ohledu výjádřila, že to byl Separův nejlepší rapový výkon. No posuďte sami. Zbývá dodat, že klip, který se natáčel v Colloredo-Mansfeldském paláci, režíroval Tomáš Bláha.

Další novinku nám přichystala druhá polovička Kontrafaktu Ego. Nepochází však z jeho dlouho očekávaného alba, ale je to freestyle. Jmenuje se CiTy a o beat se postaral stejně jak u Separa SpecialBeatz. Tentokrát temný trapový beat Egovi dle mého názoru sedl. Je vidět, že tento alternative styl mu není cizí a ačkoli se jedná a o freestyle, můžeme skladbu brát jako plnohodnotnou. Na závěr dodám, že nového singlu/freestylu se dočkáme za měsíc. Ego se v něm vyjádří na kauzu předraženého nákupu CT nemocnice v Piešťanech ve které byl člen správní rady, která tento nákup schválila. Tak se máme snad na co těšit.

Poslední novinka je od teprve 18-ti letého slovenského producenta jménem Konex. Jedná se o třetí věc z jeho chystaného EP Musick a její název je Ready. Na featuringu se objevil hlavní reprezentant YZO Empire Logic a člen A51 Robin Zoot. S produkcí Konexovi pomáhal Cassius Cake. V klipu, který se natáčel v Praze, nesmí samozřejmě chybět ostatní členové Empire především vždyspálený Lvcas Dope. Co se týče pro YZO typického hulení vždy a všude, tak tomu zde není jinak. Ještě zmíním, že kdo by chtěl vidět YZO live, tak 29.11. je v Chapeau Rouge křest Logicova Hrače Roku 3, kde bude celý YZO gang a dost možná zazní právě i tato novinka.

(Jan Vaculík)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit