Dneska se vrátíme do minulosti a podíváme se na 5 věcí, které jste museli buď milovat nebo nenávidět, každopádně jste na ně nejspíš už zapomněli. Tak si pojďme zavzpomínat!

1. Crazy Frog, 2005

Začneme z ostra, a to rodiči nenáviděným a dětmi milovaným Crazy Frogem. Vzpomínáte na ty doby, kdy Axel F byla největší pecka a kdo ji neznal, nebyl in?  Tento konzervativní charakter byl vytvořen švédským hercem a scénaristou Erikem Wernquistem. Po Axel F přišly další songy, tuna reklamních předmětů a dokonce i závodní počítačová hra. Jak ale Crazy Frog rychle přišel, tak i rychle odešel a dnes si na něj už většina lidí ani nevzpomene.

2. Avril Lavigne – Girlfriend, 2006

Avril letos oslavila třicáté narozeniny, stále se necítíte staře? Její největší hit Girlfriend vyšel v roce 2006 a byl úplně všude. Obsadil první místo spousty hitparád a objevil se i dokonce a jako soundtrack k několika videohrám jako třeba závodní Burnout. Avril momentálně pracuje na svém již pátém studiovém albu, tak se nechme překvapit, co nám předvede.

3. Beyblade, 2001

Jedno pro kluky. Kdo si pomatuje na tuhle bombu? Nedíval ses na seriál? Jakobys nebyl.  Nekonečné zápasy o to, kdo bude mít toho nejlepšího “bejblejda“. Trvalo to dlouho, ale pak si kamarád koupil u Číňana neoficiální celoželeznou verzi, která byla naprosto neporazitelná a sranda byla u konce… Pro některé je asi novinkou to, že Beyblade nebyl vlastně klasický animák, ale japonská manga, jejíž první podoba byla ve formě komiksu.

4. Game Boy, 1990 – 2003

Snad všichni ho měli, všichni ho milovali. Taky aby ne, konečně jsme si mohli vzít hru s sebou na cesty, do postele, do školy. Hodiny strávené ať už s Mariem, Pokémony anebo Zeldou stály za to. První Gameboy byl vydán v roce 1990, ale všichni si asi víc pomatujeme tři kultovní modely: Color, Advance a podsvícený Advance SP. Poté ho nahradilo Nintendo DS, které narozdíl od Gameboye ztrácí víc a víc svoji popularitu s novými modely.
Game Boy 25 years

5. Časopis ABC, 1999-současnost

“Četls nový abíčko?!” Každý ho četl, diskuze o nových článcích byla nedílnou součástí dlouhých školních dnů. Ačkoliv se Abíčko vydává i v současnosti, dovolil sem si ho sem zařadit. Buďme upřímní, kdo z dětí ještě čte časopisy? Moc asi ne, radši si zahrají na svém brand new iPadu, iPhonu nebo Xboxu.
abc ABC

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit