Dnes je tomu přesně 25 let od začátku Sametové revoluce, období velkých změn v dějinách Česka, změny komunismu na demokracii, období trvající mezi 17. listopadem a 29. prosincem 1989.
Při příležitosti tohoto výročí bylo naplánováno mnoho událostí – demonstrací a manifestů proti chování prezidenta Miloše Zemana, vzpomínkových akcí, koncertů a jiných, při čemž CZECHMAG byl v centru jejich dění, a tak Vám přinášíme exkluzivní shrnutí včetně fotek a videoreportáží toho nejpodstatnějšího, co se za celý den událo.

Naším cílem není hodnotit chování a vystupování českého prezidenta, nýbrž přinést reportáž z pohledu zúčastněných a to nejen těm, kteří na události nedorazili. Neváhejte se podělit o Vaše dojmy a názory například na naší facebookové stránce!

1. díl – Chci si s vámi promluvit, pane prezidente.

Národní Třída, 17. listopad 2014, 11:00

Této akci přislíbilo na Facebooku svoji účast přes 19 tisíc občanů všech věkových kategorií a bylo tomu tak i na místě. Dorazily tisíce rodičů i s dětmi, studentů i důchodců a s červenými kartami v rukou zaplnily celou Národní Třídu a přilehlé ulice.
Červená karta byla symbolem této události a měla značit vyloučení, odmítnutí Miloše Zemana a nesouhlas s jeho výroky a chováním na veřejnosti, v médiích a celosvětovým reprezentováním naší země.
Přesně v 11:10 se spustil pískot píšťalek a všichni přítomní zvedali červené karty a jiné předměty nad hlavu, energicky mávali a zvolávali různá hesla. Do toho se z reproduktorů linul předpřipravený manifest žádající demisi Miloše Zemana. Toto celé trvalo přibližně minutu, poté bylo slovy organizátora Martina Přikryla vyznáno poděkování všem zúčastněným, zdůraznil požadavek na pokojné ukončení akce bez vulgarit a násilí, čemuž tak skutečně i bylo (opomeneme-li některé transparenty – viz. galerie) a celá akce mohla být jistě brána jako nadmíru úspěšná.

2. díl ZDE!

(Kryštof David)

IMG_1678 IMG_1680 IMG_1691 IMG_1693 IMG_1694 IMG_1697 IMG_1700 IMG_1702 IMG_1706 IMG_1707 IMG_1708

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit