Dnes je tomu přesně 25 let od začátku Sametové revoluce, období velkých změn v dějinách Česka, změny komunismu na demokracii, období trvající mezi 17. listopadem a 29. prosincem 1989.

Při příležitosti tohoto výročí bylo naplánováno mnoho událostí – demonstrací a manifestů proti chování prezidenta Miloše Zemana, vzpomínkových akcí, koncertů a jiných, při čemž CZECHMAG byl v centru jejich dění, a tak Vám přinášíme exkluzivní shrnutí včetně fotek a videoreportáží toho nejpodstatnějšího, co se za celý den událo.

Naším cílem není hodnotit chování a vystupování českého prezidenta, nýbrž přinést reportáž z pohledu zúčastněných a to nejen těm, kteří na události nedorazili. Neváhejte se podělit o Vaše dojmy a názory například na naší facebookové stránce!

2.díl – Miloši, my tu ještě jsme!

Pochod na Pražský hrad, 14:00

Jak už jste se mohli dočíst v první části naší reportáže, tisíce lidí přišlo na Národní třídu s červenými kartami, aby vyjádřili nespokojenost s prezidentem Milošem Zemanem.

Po první demonstraci v 11 hodin probíhaly různé programy včetně koncertů k výročí 17. listopadu. Okolo 14. hodiny se začali lidé shromažďovat tentokrát na Betlémském náměstí, odkud šel až na hrad průvod právě proti českému prezidentovi. Hodně demonstrantů mělo stále červené karty, objevovaly se však i české, ukrajinské, popř. tibetské vlajky, dále mnoho transparentů se všemožnými slogany.
Většina zúčastněných byla spořádaná i ve chvíli, kdy došlo na setkání s desítkami příznivců prezidenta – na Klárově a u Pražského hradu. Demonstranti po celou dobu akce sborově křičeli již známou větu “Miloše, do koše,” při příchodu na hrad “Už jsme tady,” “Jdeme si pro tebe,” “Tady jsi už dopil,” nebo “Pomůžem ti sbalit.”
Celý průvod se postupně zastavoval na různých ikonických místech Pražského hradu až došel ke katedrále Sv. Víta, kde se demonstranti po pár desítkách minut rozešli.
Část průvodu se oddělila a společně zamířila demonstrovat na Albertov, kde se sešli včetně Miloše Zemana také prezidenti Slovenska, Německa, Polska, Maďarska, aneb když národ hází vajíčka (nejen) na svého prezidenta…

Když ale opomeneme zmiňované protesty, tak oslava 25 let svobody proběhla v příjemné atmosféře ukončené závěrečným koncertem na Václavském náměstí.

(Max Nový)

1. díl ZDE!

IMG_1736 IMG_1779 IMG_1805 IMG_1810 IMG_1812 IMG_1827 IMG_1849

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit