NeruDen – akce, kterou již po několikáté na své škole pořádají studenti malostranského Gymnázia Jana Nerudy, je nyní již každoroční tradicí a v pátek 10.2. se uskuteční její další ročník. Ten nese podtitul “Perspektiva” a v jeho rámci se organizátoři zaměřili na různé významy českých slov (cesta, cizinec, médium, služby, závislost, hra a čas), se kterými pak dále pracují.

Jejich plánem je věnovat každému z těchto slov jednu až dvě místnosti v budově školy, v nichž ukáží možné výklady daného slova. Součástí kulturního programu jsou kromě uměleckých či edukativních instalací i zajímavé přednášky, kterých je letos požehnaně.

Akci svými výtvory podpořil i náš oblíbený ilustrátor Kristián Mensa.

Pozvání na besedy přijali Erik Tabery (šéfredaktor týdeníku Respekt), Milan Šotek (dramaturg Činohry Národního divadla), Janek Rubeš (dokumentarista a kameraman), Vlastimil Plamínek (numerolog), Dominik Feri (nejmladší radní v ČR), Tomáš Princ (autor projektu Humans of Prague), zástupci organizace Pragulic (prohlídky Prahy vedené lidmi bez domova) a doktorandi působící v Ústavu analytické chemie VŠCHT Praha.

Loňská debata s Matějem Stropnickým přilákala mnoho posluchačů.

Pro návštěvníky bude připravená i Nerudná kavárna (v učebně 110), kde letos návštěvníkům zahrají na klavír či přečtou úryvky z knih někteří studenti GJN. Hudební čísla organizátoři plánují umístit také do proskleného atria, jedné z pých této školy, která má být proměněna za pomoci květin a dalších objektů v trochu jiné místo, než na které jsou studenti a kantoři jinak zvyklí.

Oficiální zahájení programu s improvizačním představením studentů HAMU proběhne v aule od 8:20. Budova Gymnázia Jana Nerudy bude po celou dobu akce NeruDen, od 8:15 do 15:00, otevřena široké veřejnosti, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Více o události a jednotlivých přednáškách se dozvíte na Facebooku.


> Potvrďte svoji účast na facebookové události! <

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE