NeruDen – akce, kterou již po několikáté na své škole pořádají studenti malostranského Gymnázia Jana Nerudy, je nyní již každoroční tradicí a v pátek 10.2. se uskuteční její další ročník. Ten nese podtitul “Perspektiva” a v jeho rámci se organizátoři zaměřili na různé významy českých slov (cesta, cizinec, médium, služby, závislost, hra a čas), se kterými pak dále pracují.

Jejich plánem je věnovat každému z těchto slov jednu až dvě místnosti v budově školy, v nichž ukáží možné výklady daného slova. Součástí kulturního programu jsou kromě uměleckých či edukativních instalací i zajímavé přednášky, kterých je letos požehnaně.

Akci svými výtvory podpořil i náš oblíbený ilustrátor Kristián Mensa.

Pozvání na besedy přijali Erik Tabery (šéfredaktor týdeníku Respekt), Milan Šotek (dramaturg Činohry Národního divadla), Janek Rubeš (dokumentarista a kameraman), Vlastimil Plamínek (numerolog), Dominik Feri (nejmladší radní v ČR), Tomáš Princ (autor projektu Humans of Prague), zástupci organizace Pragulic (prohlídky Prahy vedené lidmi bez domova) a doktorandi působící v Ústavu analytické chemie VŠCHT Praha.

Loňská debata s Matějem Stropnickým přilákala mnoho posluchačů.

Pro návštěvníky bude připravená i Nerudná kavárna (v učebně 110), kde letos návštěvníkům zahrají na klavír či přečtou úryvky z knih někteří studenti GJN. Hudební čísla organizátoři plánují umístit také do proskleného atria, jedné z pých této školy, která má být proměněna za pomoci květin a dalších objektů v trochu jiné místo, než na které jsou studenti a kantoři jinak zvyklí.

Oficiální zahájení programu s improvizačním představením studentů HAMU proběhne v aule od 8:20. Budova Gymnázia Jana Nerudy bude po celou dobu akce NeruDen, od 8:15 do 15:00, otevřena široké veřejnosti, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Více o události a jednotlivých přednáškách se dozvíte na Facebooku.


> Potvrďte svoji účast na facebookové události! <

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit