Téměř tři stovky pražského studentstva zavítalo na zahřívačku letošního Student Festu, který startuje svým rozsáhlým doprovodným programem již 20. března a následující středu 28. vyvrcholí nabitou Hudební nocí v několika pražských klubech. Nabitý byl ale i zmiňovaný warm up s povedeným line-upem, který se konal v pátek v Klubu FAMU.

Příjemným setem potěšil nováček české scény, začínající DJ Ohrwurm, který dostal první příchozí do varu před následným djským duem Killiekrankie.

Elektronickou dvojici Killiekrankie, která absolvovala úspěšnou cestu Startérem Radia Wave a má za sebou již desítky odehraných živých vystoupení, tvoří Jan Kostera a Jirka Machů. Slyšet a hlavně pozorovat toto duo naživo je opravdu lahůdka. Ze změti elektronických nástrojů, přístrojů a všelijakých zařízení se pod jejich rukama stává pro diváka nezapomenutelný zážitek.

Po energické a propocené show se atmosféra trochu zklidnila – se svým setem devadesátkových až současných tanečních hitů vystoupili FallaFellas, jehož součástí je pán poslanec Dominik Feri. Dorazila tedy i jeho necelá celá parta včetně Ládi Ziburů a právnické crew a s přicházející půlnocí se Klub FAMU začal více a více zaplňovat, až pomalu praskal ve švech.

Na žánrovou pluralitu večera navázal DJ Myslivec z Midi Lidi, po kterém ještě následovala již známá jména pražské techno scény – djs St. Jakob a Sta, který zakončoval povedený mejdan těsně před pátou hodinou ranní. Těchto tří vystoupení se ale bohužel mé skromné já nezúčastnilo, jelikož bylo už po večerce, a tak nemohu zhodnotit, jak moc skvělé to bylo – ale vzhledem k vývoji do půlnoci věřím, že s narůstajícím počtem příchozích stoupala i kvalitní atmosféra.

Warm up Student Festu 2018 ukázal, že jeho organizátoři mají na výběr interpretů a organizaci akcí již kvalitně vycvičený čich, takže nemel nesmisli a na Hudební noc pomisli. V překladu z kotlárovštiny zkrátka doraž i na hlavní Hudební noc 28. března, která bude ještě nabitější, a za pozornost určitě stojí i bohatý doprovodný program. O tom všem se ale můžeš dočíst v tomto článku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit