Evanescence jsou ostřílenou kapelou, která koncertuje od roku 1998. Dvojnásobní držitelé ceny Grammy při svém turné zavítali také do Prahy, kde společně se symfonickým orchestrem představili živě nejnovější album Synthesis, které obsahuje ty nejoblíbenější písně v nových aranžích.

Pětadvacetiminutový úvod symfonického orchestru, při kterém pod vedením dirigentky zazněl Mozart a Beethoven, navodil v sále velmi poklidnou a uvolňující atmosféru. Po půlhodinové pauze doplnila smyčcové a dechové nástroje kapely Evanescence, které večeru dodaly elektronický zvuk. Mikrofonu se zhostila zpěvačka Amy Lee. Ta udělala velký skok a z gothic rocku se přenesla do opery. Po celý večer Amy zářila jako diva před 28 členným orchestrem před vyprodaným Kongresovým sálem. Zpěvačka se v některých skladbách doprovázela na klavír. Mezi odehranými hity nechyběly písně písně Bring Me To Life, Lithium, nebo velmi emotivní My Immortal, při které celé publikum ani nedýchalo a na jejímž konci byli orchestr i kapela odměněni bouřlivým potleskem vestoje, stejně jako po skončení celého koncertu.

V publiku usedlo mnoho skalních fanoušků, cizinců i vyznavačů gothic rocku a metalu, kteří po celou dobu hlasitě tleskali a po skončení se před podiem dožadovali podpisu. Těžko říct, jestli prostor a statické publikum v sedačkách Kongresového centra koncertu ubralo na síle. Většina diváků se po celý čas pohupovala do rytmu v některých momentech už chyběly k dotvoření dokonalé atmosféry jen plamínky zapalovačů.

Vystoupení s orchestrem bylo pro Amy Lee velkým snem již od mládí a tento krok byl pro ni i celou kapelu rozhodně povedený. Jen tak dál!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?