Všichni známe ságu o mladém kouzelnickém učni Harry Potterovi. Ale už méně lidí zná od stejnojmenné spisovatelky J. K. Rowlingové její vůbec první knihu pro ,,dospělé’’ Prázdné místo.

Přiznám se a se sklopenou hlavou říkám, že jsem knižní předlohu nečetl, ale za to jsem viděl jeji zfilmovanou verzi v podobě třídílné minisérie a nutno říct, že jsem byl opravdu překvapen.

Celý děj se odehrává na malebném anglickém venkově, kde se střetávají různé generace, od nejmladších po nejstarší, od nejchudších po nejbohatší, při volbách nového radního po náhlém úmrtí jeho předchůdce.

Přes velké množství, někdy až hodně zajímavých postav, jakým je matka – feťačka s náctiletou dcerou starající se o svého mladšího brášku, starý pár v radě města, který se snaží co nejvíc manipulovat se svým dospělým synem, synové šikanovaní od svého vlastního otce a spousta dalších, je v ději přehled a postavy vám tak rychle padnou do oka. Ba ne. Herecké výkony jsou přímo excelentní.

Kameraman se nebál vyhrát si se záběry. Scénář dáva smysl, nese celou řadu vyšperkovaných dialogů a celý děj žene až do skvělého konce, nad kterým budete ještě nějakou tu dobu po skončení přemýšlet.

Ani hudba tentokrát nezůstala v pozadí a dobře vybrané songy od Solomon Grey s elektrickým podkladem místo normálnícho orchestru přinášejí celému konceptu to pravé vyznění dnešní doby. To by ale bylo na delší povídání.

Prázdné místo (v originále The Casual Vacancy) je tak zábavnou (rozuměj zajímavou) podívanou pro všechny věkové kategorie.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE