Jaylene Cooková, modelka časopisu Playboy, putovala až na novozélandský vulkán Mount Taranaki, kde se nechala zcela obnažená vyfotografovat. Snímek umístila na svůj instagramový účet. Přispěla tak do série fotografií Cheeky Exploits a potěšila tím své fanoušky, o něco méně ale potěšila tamní maorskou komunitu, pro kterou je vyhaslá sopka posvátná. O protestech Maorů informoval server BBC.

Výsledek obrázku pro Mount Taranaki
Posvátný vulkán Mount Taranaki. Zdroj: Thousand Wonders

Před nějakou dobou jsme vás ZDE v článku informovali o novém trendu na Instagramu zvaném Cheeky Exploits. Uživatelé přidávají na Instagram fotky krásných krajin se svým obnaženým pozadím a s hashtagem #cheekyexploits. Tímto trendem se zřejmě modelka inspirovala, když na svém istagramovém profilu zveřejnila fotografii svého pozadí z vrcholu vulkánu Mount Taranaki. Zdejší komunitu fotka pobouřila, protože posvátný vrchol považují za pohřebiště svých kmenových předků, jak uvedl v rozhovoru pro BBC mluvčí místního maorského kmene Dennis Ngawhare a dodal: “Je to stejné, jako by se někdo vydal do chrámu svatého Petra a nechal se v něm vyfotografovat nahý.”

Nejde o první případ, kdy byli tamní obyvatelé pohoršeni turisty. Někteří návštěvníci v minulosti horu posprejovali, jiní na ni grilovali. V roce 2003 protestoval zdejší náčelník proti filmu Poslední samuraj, v hlavní roli s Tomem Cruisem, jehož produkční společnost si zvolila k natáčení snímku právě posvátnou horu. Snímek se zde nakonec točil.

Výsledek obrázku pro jaylene cook mountain

Fotografii naleznete na soukromém instagramovém účtě Jaylene Cookové.

zdroj: ČTK

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit