Jaylene Cooková, modelka časopisu Playboy, putovala až na novozélandský vulkán Mount Taranaki, kde se nechala zcela obnažená vyfotografovat. Snímek umístila na svůj instagramový účet. Přispěla tak do série fotografií Cheeky Exploits a potěšila tím své fanoušky, o něco méně ale potěšila tamní maorskou komunitu, pro kterou je vyhaslá sopka posvátná. O protestech Maorů informoval server BBC.

Výsledek obrázku pro Mount Taranaki
Posvátný vulkán Mount Taranaki. Zdroj: Thousand Wonders

Před nějakou dobou jsme vás ZDE v článku informovali o novém trendu na Instagramu zvaném Cheeky Exploits. Uživatelé přidávají na Instagram fotky krásných krajin se svým obnaženým pozadím a s hashtagem #cheekyexploits. Tímto trendem se zřejmě modelka inspirovala, když na svém istagramovém profilu zveřejnila fotografii svého pozadí z vrcholu vulkánu Mount Taranaki. Zdejší komunitu fotka pobouřila, protože posvátný vrchol považují za pohřebiště svých kmenových předků, jak uvedl v rozhovoru pro BBC mluvčí místního maorského kmene Dennis Ngawhare a dodal: “Je to stejné, jako by se někdo vydal do chrámu svatého Petra a nechal se v něm vyfotografovat nahý.”

Nejde o první případ, kdy byli tamní obyvatelé pohoršeni turisty. Někteří návštěvníci v minulosti horu posprejovali, jiní na ni grilovali. V roce 2003 protestoval zdejší náčelník proti filmu Poslední samuraj, v hlavní roli s Tomem Cruisem, jehož produkční společnost si zvolila k natáčení snímku právě posvátnou horu. Snímek se zde nakonec točil.

Výsledek obrázku pro jaylene cook mountain

Fotografii naleznete na soukromém instagramovém účtě Jaylene Cookové.

zdroj: ČTK

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?