Zrcadla nás každý den konfrontují s naším vizuálním já a zrcadla v kadeřnictví nám odhalují naše nová, změněná já. Skoro nikde jinde si sami sebe neprohlížíme ze všech možných úhlů a stran tak, jako v kadeřnických salonech. Salon Joshua na pomezí Vinohrad a Vršovic, inspirovaný každodenní realitou tohoto jevu, přichází s projektem s názvem MIRRORS. Již potřetí.

Nadšené pohledy na nový sestřih, údiv a kvanta selfie, to jsou zrcadla v kadeřnictvích. V kadeřnictvích je to první konfrontace, s naším novým já, když odcházíte v tu chvíli, od svého milovaného nebo nenáviděného kadeřníka.

Každý z nás je zná. Zrcadla nás nepřestávají bavit, vidíme se v nich a možná můžeme zahlédnout i kousek naší duše. V zrcadle se díváme na to, jak se vizuálně vyjadřujeme.

Třetím umělcem, který se rozhodl postavit před zrcadla s pomyslnou paletou a zapojit svojí fantazii a kadeřnické barvy L’OREAL, je ilustrátorka Eliška Podzimková. Eliška je již třetí umělkyní po malířce Léně Brauner a Anetě Galis v řadě, která se před zrcadla v salonu Joshua postavila, aby zde kreativně ztvárnila své představy.

Eliška Podzimková

Eliška je nadaná kreslířka a malířka, s kadeřnickými barvami pracovala poprvé, aplikovala je na zrcadlo, kde sledovala jejich nevyzpytatelnost a chemické reakce.  Nakonec se barvy rozhodla využít především jako jakési lepidlo, pojidlo její fantazie a toho co v salonu našla. Pro Eliščinu práci je typické, že dokresluje svět zachycený na fotografii a tak reaguje na věci a situace, které vtipně dotváří a komentuje. Jak se ale popasovala s nezachytitelným odrazem v zrcadle? Všechno jsme pro vás zdokumentovali na videu, které můžete vidět výše.

Zajímá vás, jak si s výzvou poradí další umělci? Sledujte @salonjoshuahair a pokud to chcete zkusit sami, ozvěte se jim. Salon Joshua chce podporovat mladé, kreativní hlavy.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE