Během koncertu s názvem Bang Zoom! Up to the Moon! zazní skladby jako 2001: Space Odyssey či motivy ze ság Star Wars, Star Trek, Stargate nebo Battlestar Galactica. Festival během posledního červnového víkendu dále představí na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště více než 30 tuzemských i zahraničních interpretů v jejichž čele stojí headlineři Iggy Pop, Foals a The Kooks.

Pražský filmový orchestr se specializuje na interpretaci filmové a muzikálové hudby a pro festival METRONOME vytvořil unikátní vystoupení inspirované sloganem festivalu Bang Zoom! Up to the Moon! Šéfdirigent tělesa Jiří Korynta sestavil pásmo skladeb koncertu tak, aby se co nejvíce vztahovalo k žánru sci-fi a zároveň představilo klasické i modernější přístupy, zastoupené díly skladatelů Johna Williamse nebo Stevea Jablonského. „Na rozdíl od koncertů v sálech, kde uvádíme i zcela nové premiéry, včetně českých skladeb, jsme s ohledem na rozmanitost publika a zaměření festivalu vybrali celosvětově známé skladby,“ vysvětluje Jiří Korynta.  Program otevře skladba 2001: Space Odyssey. Následovat budou motivy ze ságy Star Wars, ze Star Treku, Stargate nebo Battlestar Galactica. Na programu budou i melodie z filmů E. T. Mimozemšťan  a Back to the Future III. nebo tzv. efektní hudba zastoupená skladbami Flynn Lives! z filmu Tron: Legacy nebo Arrival to the Earth z Transformers. Šedesátičlenný orchestr, tvořený studenty i profesionálními hráči z filharmonií nebo divadelních orchestrů vystoupí na festivalu v sobotu 25. června v 16 hodin.

Pražský orchestr
Pražský orchestr

Vedle Pražského filmového orchestru zahrají na METRONOME festivalu další hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees. Prahu čeká největší hudební víkend v roce!

Více na www.metronomefestival.cz.