Během koncertu s názvem Bang Zoom! Up to the Moon! zazní skladby jako 2001: Space Odyssey či motivy ze ság Star Wars, Star Trek, Stargate nebo Battlestar Galactica. Festival během posledního červnového víkendu dále představí na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště více než 30 tuzemských i zahraničních interpretů v jejichž čele stojí headlineři Iggy Pop, Foals a The Kooks.

Pražský filmový orchestr se specializuje na interpretaci filmové a muzikálové hudby a pro festival METRONOME vytvořil unikátní vystoupení inspirované sloganem festivalu Bang Zoom! Up to the Moon! Šéfdirigent tělesa Jiří Korynta sestavil pásmo skladeb koncertu tak, aby se co nejvíce vztahovalo k žánru sci-fi a zároveň představilo klasické i modernější přístupy, zastoupené díly skladatelů Johna Williamse nebo Stevea Jablonského. „Na rozdíl od koncertů v sálech, kde uvádíme i zcela nové premiéry, včetně českých skladeb, jsme s ohledem na rozmanitost publika a zaměření festivalu vybrali celosvětově známé skladby,“ vysvětluje Jiří Korynta.  Program otevře skladba 2001: Space Odyssey. Následovat budou motivy ze ságy Star Wars, ze Star Treku, Stargate nebo Battlestar Galactica. Na programu budou i melodie z filmů E. T. Mimozemšťan  a Back to the Future III. nebo tzv. efektní hudba zastoupená skladbami Flynn Lives! z filmu Tron: Legacy nebo Arrival to the Earth z Transformers. Šedesátičlenný orchestr, tvořený studenty i profesionálními hráči z filharmonií nebo divadelních orchestrů vystoupí na festivalu v sobotu 25. června v 16 hodin.

Pražský orchestr
Pražský orchestr

Vedle Pražského filmového orchestru zahrají na METRONOME festivalu další hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees. Prahu čeká největší hudební víkend v roce!

Více na www.metronomefestival.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit