Do e-mailové schránky nám přišla zajímavá věc, o kterou se s vámi rádi podělíme. Fanoušci kapely Foals, jmenovitě režisér Ondřej Čížek a spol., vzali do svých rukou natočení neoficiálního videoklipu k jejich písni Snake Oil z alba What Went Down, které vyšlo před rokem. Co z toho vzešlo?

Snake Oil je splněný sen, nezávislá věc od fanouška pro fanoušky. Industriální odysea zachycující drtivou energii mohutné impulzivní písně výtečných Foals a živoucího ducha jedinečného, surového, přesto půvabného místa – Dolních Vítkovic, národní kulturní památky České republiky a výrazné součásti evropského architektonického dědictví.

“Natočili jsme v Dolních Vítkovicích nezávislý (fanouškovský) architektonický videoklip pro píseň od britských Foals. V hlavních rolích především tamější unikátní genius loci industriálního prostoru. Teď se to snažíme šířit k ostatním fanouškům.”

Více informací o tomto projektu se můžete dozvědět na webové stránce snakeoilvideo.tumblr.com, která k této příležitosti vyšla. Pokud byste měli i vy něco, o co byste se chtěli s námi či našimi čtenáři podělit, piště na redakce@czechmag.cz!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit